Pojištění elektrokol

Pořídili jste si nové kolo či elektrokolo a chcete ho co nejúčinněji ochránit? Bojíte se ho nechat v autě, zamčené venku bez dozoru nebo přes noc ve sklepě? Máte obavy, že ho při pádu poškodíte či snad úplně zničíte? S kvalitním pojištěním můžete všechny tyto starosti hodit za hlavu a soustředit se jen na zážitky z jízdy. 

Kde hledat nejvhodnější řešení? Speciální pojištění jízdních kol a elektrokol nabízí už několik let ERV Evropská pojišťovna. Prověřený, fungující a jednoduchý produkt se spoustou pozitivních referencí, navíc jednoduchý při nákupu elektrokola anebo dodatečném pojištění nového elektrokola v záruce. Pojištění od ERV Evropské pojišťovny doporučují také dvojnásobný mistr světa v biketrialu Josef Dressler a paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek.

Statistiky hovoří jasně

Odborníci z vyhlášených cykloprodejen a cykloservisů se shodují na tom, že nejefektivnější ochranou bicyklu je pojištění. Speciální pojištění jízdních kol a elektrokol nabízí například ERV Evropská pojišťovna. Oproti klasické pojistce domácnosti vám pomůže v mnohem více situacích. Vztahuje se totiž jak na krádež z objektu, tak i z volného prostranství, auta či nosiče na kolo. Navíc kryje škody vzniklé při pádu a přepravě, nebo též v případě vandalismu a poškození. Takže se s trochou nadsázky dá říct, že vlastně funguje jako havarijní pojištění. Sami si jistě dokážete představit, na kolik vyjde zničená přehazovačka, zlomená vidlice či dokonce prasklý rám. Zvláště u karbonových komponentů škody šplhají až do desetitisíců korun. 

Kde se mohu pojistit?

Pojištění jízdních kol a elektrokol je možné zakoupit pro nová a zánovní kola do dvou let stáří u bezmála 120 partnerských cykloprodejen ERV Evropské pojišťovny po celé České republice. Vyřízení škody je velmi rychlé a jednoduché. Když dojde k poškození elektrokola, máte nárok na bezplatnou opravu v prodejně, kde jste si pojištění zakoupili. Pokud je kolo ukradeno, dostává klient voucher na nákup nového stroje. Stejně to funguje v případě rozsáhlého poškození kola, které již nelze opravit. Nespornou výhodou je také to, že pojištění nezohledňuje amortizaci a kromě České republiky platí dokonce i v zahraničí.

Komplexní ochrana

V roce 2017 bylo dle statistik Policie České republiky ukradeno 4953 jízdních kol a elektrokol. Jelikož se do policejních statistik evidují pouze řádně nahlášené případy, ve skutečnosti může být ukradených kol ještě mnohem více. I když počet krádeží v roce 2017 klesl oproti roku 2016 asi o pětinu, celkové škody se vyšplhaly na 92,5 milionu korun. V roce 2016, kdy bylo ukradeno na 6000 jízdních kol a elektrokol, škody dokonce přesáhly částku 100 milionů korun. Ze statistik i údajů pojišťoven vyplývá, že se stále častěji kradou dražší, předem vytipovaná kola a elektrokola na objednávku.

Zámek pomůže, ale nestačí

Zámky, kterými svá kola můžeme ochránit, sice výrobci neustále zdokonalují, zloději si s nimi přesto dokáží ve většině případů poradit. Ať tak či onak, kvalitní zámek stále zůstává nezbytností, bez které bychom se na kole či elektrokole neměli vzdálit od domova, pokud ho chceme někde odstavit či třeba jen „na minutku“ opřít. Policie dále doporučuje jízdní kolo chránit neviditelným značením a zaregistrovat jej v policejní databázi.

Kolik to stojí?

Cena pojištění se odvíjí od ceny jízdního kola nebo elektrokola. Dvouleté pojištění kola v hodnotě 50 tisíc korun vyjde na 200 korun měsíčně, tedy celkem na 4800 Kč. U kola za 25 tisíc je to pak 120 korun za měsíc, celkem 2880 Kč. Průměrná cena jízdních kol, která jsou u ERV Evropské pojišťována, přesahuje částku 45 tisíc korun. Výjimkou však není ani pojištění jízdních kol v hodnotě nad 150 tisíc korun. Jen za loňskou sezonu pojistila ERV Evropská pojišťovna na padesát takovýchto klenotů.

Rozhodli jste se pro pojištění elektrokola a chcete se dozvědět více informací? Zde se dozvíte vše, co potřebujete, a pomocí kalkulačky snadno vypočítáte cenu pojištění.

Pro další podrobnosti se obraťte  na svého prodejce elektrokol, případně na nejbližšího partnera ERV Evropské pojišťovny, kterého vyhledáte zde.