Energie do elektromobilů z vodního díla

Škoda Auto a Bageterie Boulevard postupují společně v budování infrastruktury pro nabíjení elektromobilů.

Zástupci Škoda Auto, Bageterie Boulevard a autorizovaného dealera Škoda, firmy CB Auto, symbolicky poklepali na základní kámen plánovaného nabíjecího hubu u obce Planá. Tento krok také značí spolupráci dvou významných českých značek, jejímž cílem je rozšířit v České republice infrastrukturu pro elektromobily a spojit proces nabíjení s gastronomickým zážitkem v moderních restauracích. Velkoryse dimenzovaný hub v Plané bude nabízet 14 nabíjecích bodů s výkonem až 350 kW a velkou část energie bude dodávat místní vodní elektrárna. Jeho součástí bude také Škoda eMobility Experience centrum, které zákazníkům přiblíží automobilovou i městskou eMobilitu. Očekávané datum spuštění je stanoveno na prosinec roku 2024.

Poklepání základního kamene nabíjecího hubu se kromě zástupců participujících značek Škoda Auto, Bageterie Boulevard, CB Auto a IONITY zúčastnili také Tomáš Pintér, starosta obce Planá a Jan Zeman, starosta obce Boršov nad Vltavou. Na místě vyroste 14 nabíjecích bodů, šest nabíjecích bodů s výkonem až 350 kW bude ve spolupráci s IONITY a osm s výkonem 50 kW ve spolupráci s CB Auto. Společnost IONITY tak rozšiřuje svoje portfolio nabíjecích míst o novou lokaci v ČR a pokrývá další důležitý dopravní koridor. „Stavba nabíjecích hubů je pro elektromobilitu v Česku velice důležitá. Tento hub, vznikající za spolupráce autorizovaného partnera Škoda CB Auto, Bageterie Boulevard a Škoda Auto, je ukázkou toho, jak mohou vypadat moderní nabíjecí stanice spojující nabíjení s možností strávit zde svůj čas – ať gastronomickým zážitkem, nebo edukací,“ vysvětluje Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Energie z vodní ektrárny

Moderní elektromobilita pamatuje také na udržitelné zdroje elektřiny. Energii do nabíjecího hubu tak bude dodávat místní vodní elektrárna využívající technologie Archimédových šroubových turbín. Díky nízkým otáčkám v rozmezí 5 až 20 ot. /min jsou turbíny přátelské k životu v řece a umožnují bezpečnou migraci ryb a ostatních živočichů. Současně Archimédova turbína dokáže zpracovávat široké spektrum průtoků při zachování velmi vysoké účinnosti. „Elektromobilitu vnímáme jako cestu k udržitelné budoucnosti. Proto je zásadní hledat zdroje energie, které nejsou závislé na neobnovitelných zdrojích. Vodní elektrárna, která dodává čistou energii do nabíjecích bodů, dosahuje výkonu až 600 kW, díky čemuž vyrobí za hodinu dost energie k dobití zhruba sedmi vozů Enyaq 80 z 10 na 80 %,“ říká Michal Čermák ze společnosti CB Auto.

Škoda eMobility Experience centrum

V rámci celého hubu otevře Škoda Auto společně s partnerem CB Auto unikátní zážitkové centrum, které se bude exkluzivně věnovat eMobility produktům a službám. Kromě elektrických vozů Škoda zde budou prezentovány také další formy městské mikromobility, nabíječky či platforma Powerpass a podporované flotilové řešení Chargee. Zákazníci si budou moci také rezervovat testovací jízdu elektrickým vozem Škoda. Věříme, že nebude chybět ani možnost nabíjení elektrokol.

FOTO: Škoda Auto & archiv redakce

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one