O velkých změnách

Osmý ročník časopisu s novým názvem i logem, v novém designu a s novým větrem do plachet. Přečtěte si editorial vydání ELECTRIC BIKE 1/2023.

Asi před čtvrt rokem jsem se rozhodl. Proč dál pokračovat pod hlavičkou a logem zahraničního magazínu, když už ani nepředkládáme čtenářům přeložený obsah a cizí články? Má smysl platit licenci? Proč nemít svoje logo a vlastní identitu, originální grafiku a layout a nevystupovat konečně sami za sebe? Tak to tady máte. Přivítejte ELECTRIC BIKE, prosím.

Nejlepší časopis o elektrokolech, který kdy u nás spatřil světlo světa. Magazín o krásách elektrické jízdy nejenom na e-biku, jak zní jeho nadtitul na obálce. Navazuje na sedmiletou historii licenčního titulu Electric Bike Action a pokračuje dál už osmým ročníkem. Stejný vydavatel, stejný tým, stejná distribuce, stejný tah na bránu a zápal pro věc. Před osmi lety jsme s časopisem opatrně vpluli do světa elektrokol, tehdy stále ještě v nesmělých začátcích, a tušili jsme, že dříve nebo později musí obor explodovat a elektrická kola zaplaví obchody.

Ejhle, taky se tak stalo. Začali jsme na stránkách časopisu sledovat trendy, psát o nabídce značek, testovat elektrokola a komponenty i doplňky, psát cestopisy, dělat reportáže a rozhovory. Z malé části jsme přebírali také obsah zmíněného amerického titulu, používali jeho logo, budovali značku na našem trhu. Časopis získal jméno a renomé, máme mnoho předplatitelů, odběratelů, partnerů a dalších podporovatelů. Podařilo se nám vybudovat zajímavé a oblíbené médium s originálním obsahem. Konkurence jako by nebyla – žádné jiné médium u nás se elektrokolům nevěnovalo ani nevěnuje s takovou láskou, péčí, vášní a zápalem. Milujeme elektrická kola, protože jsou pro všechny. Dokážou měnit životy lidí, dokážou doslova měnit svět. Anebo alespoň upravit návyky lidí a naučené vzorce života, mobility, zábavy a výletů. S e-bikem je svět hezčí a zábavnější, díky e-biku je důvod těšit se na odpolední výlet anebo na cestu do školy či zaměstnání.

Tento přerod určitě zvládneme, změny se nebojíme a těšíme se na ni. Věřím, že bude pozitivním impulzem i pro naše stávající a taky nové čtenáře, předplatitele a odběratele! V dnešní době, která nám posílá rok co rok další šoky a změny, bourá staré přístupy a paradigmata a bleskově vytváří nová, je změna názvu časopisu opravdu jen prkotinou. Rozhodně ve srovnání s tím, co přinesl covid-19, co s sebou nese ruská agrese a válka na Ukrajině, co přichází s inflací a ekonomickou krizí. Je to také úplná marginálie proti tomu, co na nás chystá umělá inteligence neboli AI. Už dnes vím, že AI nikdy neporazím ve sběru a třídění informací, v prohledávání knih a textů, v seznamech citací a referencí, ve srovnávacích přehledech a v předkládání argumentů. Ale kdykoli ji vyzvu na souboj v napsání skvělého článku nebo jakéhokoli literárního útvaru vycházejícího z mých osobních zkušeností, prožitků, emocí a vtipu. To je to redakční stříbro a osobní poklad každého autora, na kterém, jak věřím, přežije literatura i kvalitní časopisy s přesahem a opravdovou přidanou hodnotou.

Právě takový magazín pro vás hodláme i nadále dělat. Umělou inteligenci zatím nepoužíváme, ale víme o ní, respektujeme ji, ovšem nemáme z ní strach. Je to stejné jako s ohněm nebo elektřinou či rychlými auty. Dobrý sluha může být zlým pánem. Navíc je umělá inteligence, respektive její chatovací a vyhledávací robot ChatGPT, na náš vkus až moc korektní a spíše levicová! A nemá smysl pro humor!
Přeji vám krásné chvíle při čtení magazínu ELECTRIC BIKE. Ať se vám líbí jeho nová podoba. Těším se na vaše reakce!

Ondřej Vysypal, šéfredaktor a vydavatel

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one