O velkých změnách

Osmý ročník časopisu s novým názvem i logem, v novém designu a s novým větrem do plachet. Přečtěte si editorial vydání ELECTRIC BIKE 1/2023.

Asi před čtvrt rokem jsem se rozhodl. Proč dál pokračovat pod hlavičkou a logem zahraničního magazínu, když už ani nepředkládáme čtenářům přeložený obsah a cizí články? Má smysl platit licenci? Proč nemít svoje logo a vlastní identitu, originální grafiku a layout a nevystupovat konečně sami za sebe? Tak to tady máte. Přivítejte ELECTRIC BIKE, prosím.

Nejlepší časopis o elektrokolech, který kdy u nás spatřil světlo světa. Magazín o krásách elektrické jízdy nejenom na e-biku, jak zní jeho nadtitul na obálce. Navazuje na sedmiletou historii licenčního titulu Electric Bike Action a pokračuje dál už osmým ročníkem. Stejný vydavatel, stejný tým, stejná distribuce, stejný tah na bránu a zápal pro věc. Před osmi lety jsme s časopisem opatrně vpluli do světa elektrokol, tehdy stále ještě v nesmělých začátcích, a tušili jsme, že dříve nebo později musí obor explodovat a elektrická kola zaplaví obchody.

Ejhle, taky se tak stalo. Začali jsme na stránkách časopisu sledovat trendy, psát o nabídce značek, testovat elektrokola a komponenty i doplňky, psát cestopisy, dělat reportáže a rozhovory. Z malé části jsme přebírali také obsah zmíněného amerického titulu, používali jeho logo, budovali značku na našem trhu. Časopis získal jméno a renomé, máme mnoho předplatitelů, odběratelů, partnerů a dalších podporovatelů. Podařilo se nám vybudovat zajímavé a oblíbené médium s originálním obsahem. Konkurence jako by nebyla – žádné jiné médium u nás se elektrokolům nevěnovalo ani nevěnuje s takovou láskou, péčí, vášní a zápalem. Milujeme elektrická kola, protože jsou pro všechny. Dokážou měnit životy lidí, dokážou doslova měnit svět. Anebo alespoň upravit návyky lidí a naučené vzorce života, mobility, zábavy a výletů. S e-bikem je svět hezčí a zábavnější, díky e-biku je důvod těšit se na odpolední výlet anebo na cestu do školy či zaměstnání.

Tento přerod určitě zvládneme, změny se nebojíme a těšíme se na ni. Věřím, že bude pozitivním impulzem i pro naše stávající a taky nové čtenáře, předplatitele a odběratele! V dnešní době, která nám posílá rok co rok další šoky a změny, bourá staré přístupy a paradigmata a bleskově vytváří nová, je změna názvu časopisu opravdu jen prkotinou. Rozhodně ve srovnání s tím, co přinesl covid-19, co s sebou nese ruská agrese a válka na Ukrajině, co přichází s inflací a ekonomickou krizí. Je to také úplná marginálie proti tomu, co na nás chystá umělá inteligence neboli AI. Už dnes vím, že AI nikdy neporazím ve sběru a třídění informací, v prohledávání knih a textů, v seznamech citací a referencí, ve srovnávacích přehledech a v předkládání argumentů. Ale kdykoli ji vyzvu na souboj v napsání skvělého článku nebo jakéhokoli literárního útvaru vycházejícího z mých osobních zkušeností, prožitků, emocí a vtipu. To je to redakční stříbro a osobní poklad každého autora, na kterém, jak věřím, přežije literatura i kvalitní časopisy s přesahem a opravdovou přidanou hodnotou.

Právě takový magazín pro vás hodláme i nadále dělat. Umělou inteligenci zatím nepoužíváme, ale víme o ní, respektujeme ji, ovšem nemáme z ní strach. Je to stejné jako s ohněm nebo elektřinou či rychlými auty. Dobrý sluha může být zlým pánem. Navíc je umělá inteligence, respektive její chatovací a vyhledávací robot ChatGPT, na náš vkus až moc korektní a spíše levicová! A nemá smysl pro humor!
Přeji vám krásné chvíle při čtení magazínu ELECTRIC BIKE. Ať se vám líbí jeho nová podoba. Těším se na vaše reakce!

Ondřej Vysypal, šéfredaktor a vydavatel

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one