PŘEDSTAVENÍ: Cupra Tavascan se vrací ke kořenům

První elektrické SUV kupé značky Cupra navštívilo španělskou vesničku Tavascan a objevilo, že mají společného mnohem víc než jen název.

Přichází elektrické SUV Cupra Tavascan – první protagonista nové éry v historii značky a tak trochu její splněný sen. Vesnička Tavascan leží na impozantním místě v Pyrenejích, jen několik kilometrů od hranice s Francií. Model Cupra Tavascan, jehož název je inspirován touto obcí, se vydává na cestu ke svým kořenům. Na místě se ukáže, že tento automobil má s touto vesničkou společného mnohem víc než jen název.

Elektrické výkony

Cupra Tavascan s výkonem 250 kW (340 k) je první zcela elektrické SUV kupé značky, které je stejně ohromující jako stejnojmenná obec, v níž se nachází jedna z nejvíce nekonvenčních vodních elektráren regionu. Elektrárna je umístěna 500 metrů od vesničky, hluboko v horách s vodopády, jež patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Její výstavba zcela změnila místním život. Stejný cíl sleduje i automobilka, která s modelem Cupra Tavascan přináší novou podobu elektrifikace a dokazuje, že elektromobily mohou poskytovat také velmi sportovní výkony a potěšení z jízdy.

Podstata vyjádřená materiály

Vesnička Tavascan svými kamennými zdmi a dřevěnými střechami dokonale splývá s okolní přírodou, stejně jako Cupra Tavascan projíždějící jejími uličkami. Tým designérů se nechal při návrhu tohoto vozu dalekosáhle inspirovat tou nejčistější přírodou. „Chtěli jsme dát tomuto modelu do vínku integritu pomocí základních materiálů, barev, textur a grafických prvků, které mu poskytují sofistikovanost v souladu s přírodou,“ vysvětluje Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů ve společnosti CUPRA.

Udržitelný charakter

Velká část přírodního bohatství, které náleží k obci Tavascan, například více než 50 jezer, slouží k výrobě zelené elektrické energie. Toto zaměření na elektrifikaci a udržitelnost sdílí i značka Cupra. Cesta k elektrifikaci je nezastavitelným impulzem pro automobilku. Cupra Tavascan přitom není reakcí na změnu. Naopak je vozem, který změnu vytváří. Nad rámec elektrického pohonu hraje pro ochranu životního prostředí významnou roli také použití parametrického designu. „Umožňuje nám vytvářet lehčí konstrukce a ukazovat díly takové, jaké jsou, aniž bychom je museli zkrášlovat ozdobnými kryty. Tím zmenšujeme naši uhlíkovou stopu,“ dodává nakonec Sangalliová.

Více informací o značce najdete zde.

 

Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one