Sev.en for Bikers zahajuje čtvrtou sezonu

Zeleno-bílé nabíječky Seven for Bikers budou už v osmi krajích.

Kdybyste se na svém elektrokole chtěli vydat na cestu kolem Česka, s jistou mírou nadsázky byste už teď mohli velkou část cesty doplňovat energii u nabíjecích stanic Skupiny Sev.en. Největší soukromá síť cyklonabíječek Sev.en for Bikers navíc do konce roku doplní stanice v dalších dvou krajích. Tím dále vzroste počet míst, kam budou moct vyznavači e-bikingu dojet bez obav, že jim dojde šťáva.

Pokud jste se na elektrokole vydali třeba po Krušnohorské magistrále, pravděpodobně jste už narazili na zeleno-bílé nabíjecí stanice Sev.en for Bikers. Právě zde je síť cyklonabíječek nejhustší, během tří sezon se jich ale celkem vyrojilo už přes stovku. Nabíječky při pohledu na mapu kopírují západní hranici České republiky, výjimkou je jen „ostrov“ v Pardubickém kraji. Cyklisté na stanice mohou narazit hned v šesti krajích, ambice projektu Sev.en for Bikers tím nicméně nekončí.

Zatímco v loňské sezoně se pozornost soustředila především na dokončení modernizace již existující sítě a růst směrem na Šumavu, kde přibyly nové stanice například u Lipna nebo podél Stezky železné opony, letošním cílem bude naopak sever Čech. Nabíječky v Libereckém a Královéhradeckém kraji by měly více zpřístupnit a zpříjemnit e-bikerům výlety (nejen) po Jizerských horách a Krkonoších. Výhledově by pak díky rozšíření mělo dojít k propojení s už zmíněnými stanicemi v okolí Pardubic nebo Litomyšle.

Zásadní výhodou pro cyklisty je fakt, že jim doopravdy stačí pouze kolo. Díky jednotnému standardu nabíječek totiž odpadá nutnost vozit nabíjecí kabely či těžké přenosné nabíječky. Všech více než sto stanic bylo totiž postupně modernizováno – každá již má 6 výstupů, které jsou kompatibilní s naprostou většinou dnes prodávaných systémů. Stanice jsou vždy umístěny poblíž hotelů, restaurací či dalších turisticky zajímavých míst. U obsluhy si tak stačí vypůjčit kabel a doplnit energii nejen kolu, ale i sobě, nebo se jen porozhlédnout po okolí.

Pakliže by vaše kolo přeci jen nebylo možné připojit na žádný z nabízených portů, jistotou jsou i dvě klasické 230V zásuvky. Tady už si nicméně musíte příslušné kabely přibalit do batohu. V každém případě je však využití nabíječky vždy zdarma

Kromě rozšiřování samotné sítě svých nabíječek projekt nezapomíná ani na uživatelský komfort cyklistů ještě před tím, než vůbec vyjedou. Na webových stránkách 74b.cz si tak prostřednictvím interaktivní mapy můžete naplánovat svůj výlet včetně toho, že si můžete zkontrolovat, zda daná nabíječka bude zrovna v provozu. V průběhu sezony se navíc mohou milovníci jedné stopy těšit na novinku, která komfort ještě dále zvýší.

Aktuality týkající se nejen samotného projektu Sev.en for Bikers, ale i užitečné tipy jak se například starat o své elektrokolo můžete sledovat i na sociálních sítích – projekt Sev.en for Bikers najdete jak na Instagramu, tak na Facebooku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one