Tipy redakce na duben

Tyto zajímavé doplňky a komponenty se vám na elektrokolo mohou hodit.

Nářadí Topeak Mini P20 Gold

Vysoce kvalitní a skladné mininářadí s 20 funkcemi v elegantním těle z kovaného hliníku a celkovým špičkovým zpracováním je důkazem, že značka Topeak je jedním z lídrů odvětví. Kromě standardní výbavy imbusy a torxy je kompaktní nářadíčko doplněno jak integrovanou nýtovačkou pro čepy řetězu, tak i „rozpojovačkou“ na rychlospojky. Zbytek nástrojů tvoří centrklíče a drobný nůž s pojistkou proti nechtěnému protočení. Samozřejmostí je i neoprenový obal, ve kterém nářadí uschováte na stabilní místo v batohu nebo podsedlové brašně a všechny výstupky a hrany jsou dobře chráněny. Hmotnost doplňku, který může v případě nouzové opravy zachránit celou vyjížďku, je 131 gramů.

Cena: 1049 Kč, více informací na www.bikeporn.cz

 

 

Vložky Tannus Armour

Vložky do plášťů Tannus Armour nabízejí ochranu ráfku jak pro dušové, tak i bezdušové systémy. Jedná se o produkt s přidanou hodnotou především pro jízdu v terénu na enduro strojích a elektrokolech. Díky patentovému řešení se jedná o kompletní ochranu po celém obvodu pláště (od patky k patce), kde i na boku je stále dostatečná 2-5 mm silná ochranná vrstva. Díky konzistenci materiálu je zlepšena trakce a chování pláště především při zatáčení. Toto se výrazně projevuje především u elektrokol, kde nedochází tolik k deformaci boku pláště. Zároveň tyto vložky pomáhají absorbovat otřesy a jízda je pohodlnější. V případě vážnějšího defektu lze nižší rychlostí dojet do servisního místa i na prázdné pneumatice. Produkt je plně recyklovatelný.

Cena: od 590 Kč, více na www.cyklomax.cz

 

Držák Fidlock

S přibývajícími aplikacemi pro mapy anebo nastavení elektrokol roste mezi uživateli poptávka po jednoduchém a pevném uchycení mobilního telefonu na řídítka. Značka Fidlock řeší problém uchycení lahví, brašen a dalších doplňků na kola a elektrokola pomocí magnetického zámku. Tentokrát přichází se systémem Vacuum a znamená to, že zadní kryt chytrého telefonu a speciální držák na řídítkách jsou k sobě připevněny silnými magnety a zajištěny přísavkou, na které se vytvoří podtlak. Že by vám mobil uletěl z řídítek? Na to zapomeňte. Stačí namontovat držák a potom podle typu telefonu objednat speciální kryt telefonu a máte vyřešeno!

Cena (sada bez krytu telefonu): 790 Kč, www.bikeaction.cz

 

 

PearTune MSO 3.0 Specialized

Nový čip určený pro elektrokola Specialized s motory Brose (typy 2.1 a 1.1 SL s displeji TCU/TCD), lze jej aktivovat nebo deaktivovat kdykoli za jízdy. Ukazuje veškeré hodnoty reálně jak na displeji, tak také v aplikaci Mission Control přímo od výrobce. Zařízení PearTune MSO je dostupné také ve variantě s Bluetooth konektivitou, kdy ho můžete úplně uzamknout, to je vhodné pro případ náhodných kontrol v provozu (třebaže práci čipu v tu chvíli nevyužíváte, ale máte jej nainstalován). Čip můžete přes aplikaci plně ovládat: vypínat, zapínat a také nastavovat vámi zvolenou maximální rychlost dopomoci motoru. Jízdu zvýšenou rychlostí a s použitím čipu neprovozujte v provozu, ani na cyklostezkách, a buďte ohleduplní.

Cena: 4790 Kč, více na www.pearcontrol.cz

 

 

Knog Blinder Black přední & zadní blikačka
Kombo zajímavých světel pro celoroční použití, se kterými významně zvýšíte svou pasivní bezpečnost a budete v provozu nepřehlédnutelní. Nová generace předního světla nabízí 200 lumenů, zadní světlo pak 100 lumenů, které zajistí viditelnost za všech světelných podmínek. Samozřejmostí je USB nabíjení, 100% vodotěsnost a indikátor nízkého stavu nabití baterie. Volit můžete z několika režimů a motivů blikání v různé intenzitě.

Cena: 999 Kč, více na www.mojekolo.cz

 

 

Přilba O´Neal Trailfinder

Spolehlivá ochrana hlavy je pro všechny cyklisty a elektrocyklisty na prvním místě v důležitosti nezbytné výbavy. Trailfinder je dostatečně vypovídající název tohoto konkrétního modelu přilby od věhlasné značky O´Neal. V této přilbě nemusíte couvnout ani před těmi nejnáročnějšími stezkami a můžete se v ní vydávat hledat nové traily a zajímavá místa. Vybrat si můžete z celkem pěti barevných kombinací a ze dvou velikostí. Samozřejmostí je dostatečná hloubka přilby a ochrana týlové části hlavy, polstrování a pohodlné upnutí, nastavitelný kšilt, magnetické zapínání pásku pod bradou a skvělá ventilace.

Cena: 2490 Kč, více na www.oneal.cz

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one