BikeTrax chrání elektrokolo před odcizením

Konektivita elektrokol je oblastí, která rychlým tempem mění cyklistický průmysl. Společnost Connected Cycle představí v roce 2022 druhou generací sledovacího systému BikeTrax, který nabízí sledování elektrokol díky GPS a díky tomu ochranu proti krádežím.

„Pro majitele elektrokola je dříve nebo později krádež největším problémem, zvláště pokud má kolo hodnotu deseti tisíc korun,“ říká Stefan Sinnegger, generální ředitel PowUnity. Společnost Connected Cycle sídlící v Innsbrucku vyvíjí GPS sledovací systém BikeTrax od roku 2018. BikeTrax je spolehlivá a chytrá ochrana proti krádeži elektrokol pro elektrokolo.

Bezpečné a jednoduché
GPS sledovací systém je bezpečný a jednoduchý zároveň. Hardware, GPS tracker, je ukrytý v kole a propojený s přidruženým GPS softwarem – aplikací PowUnity. Zaznamenává každý metr a sebemenší neoprávněný pohyb po celé Evropě a v reálném čase. V případě krádeže je e-biker okamžitě informován pohybovým alarmem a push notifikací v aplikaci. Každý týden je pomocí GPS trackeru vyhledáno čtyři až pět kol.

Více než ochrana proti krádeži
„Integrovaná aplikace IoT pro elektrokola, která je připojena k chytrému telefonu 24/7, může být mnohem víc než jen ochrana proti krádeži,“ vysvětluje Stefan Sinnegger. Druhá generace BikeTrax, kterou PowUnity uvede v roce 2022, přinese výrobcům další příležitosti a pokroky. K dispozici bude s připojením Canbus a modulem Bluetooth Low Energy. S BikeTrax připojeným k datovému systému se na elektrokole odemknou ještě další možnosti komunikace. „Spolupracujeme hlavně s mladými a rychle rostoucími společnostmi, jako jsme my. Vědí, jak důležitá je na trhu jízdních kol konektivita,“ vysvětluje Stefan Sinnegger. „A mohou to udělat společně s partnerem, který již zná trh. Dáváme výrobcům šanci vyvinout svá elektrokola co nejblíže zákazníkovi.“

Ochrana již od výroby

Mnozí výrobci dnes implementují ochranu proti krádeži už při výrobě elektrokola. Společnost  HoheAcht z Německa například zabudovává sledovací systém GPS BikeTrax do 100 % svých elektrokol již z výroby. Výrobci jako MATE.bike z Kodaně a výrobce nákladních kol Seaside Cycles z Malmö také nabízejí svým zákazníkům sledovací systém PowUnity a používají software PowUnity GPS ve své společné aplikaci.

https://connectedcycle.com/bike

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one