Britská Royal Mail zařadila do služby elektrické tříkolky

Britská Royal Mail se po vzoru americké United Parcel Service rozhodla rozšířit flotilu doručovacích vozů o dnes tolik diskutované elektrické nákladní tříkolky. Kromě ekologické přívětivosti stojí za tímto rozhodnutím především snaha o zrychlení a zefektivnění doručování zásilek v britských velkoměstech, jež se často potýkají s dopravními problémy.

Zkušební provoz zbrusu nových elektrických tříkolek byl spuštěn ve třech britských městech, konkrétně v Londýně, Birminghamu a Cambridge. Nákladní tříkolky mají zaměstnancům pošt pomoci doručovat zásilky rychleji, efektivněji a v neposlední řadě také ekologičtěji. Z podstaty věci budou k vidění především v nejužších centrech výše zmíněných měst, kde hustota provozu často znemožňuje včasné doručování zásilek standardními způsoby. Agilní tříkolky se snadno dostanou i tam, kam by se větší dodávkové či nákladní vozy dostaly jen s velkým zpožděním.

Nákladní tříkolky italské výroby přijíždí s bytelným hliníkovým rámem, stejný materiál tvoří základ nákladního prostoru a zastřešení. Stroje jsou vybaveny chytrým systémem dopomoci, samozřejmostí je inteligentní asistent brzdění, baterie lze dobíjet přímo ze sítě a částečně také prostřednictvím na střeše zabudovaných solárních panelů. Výbava zahrnuje přední odpruženou vidlici se zesílenou dvoukorunkovou konstrukcí nebo hydraulické kotoučové brzdy na všech třech dvacetipalcových kolech. Pohodlí nahrávají rovněž široké pláště s univerzálním vzorkem.

Nyní je v provozu prvních osm těchto strojů. Pokud se v praxi osvědčí, postupně jich v ulicích budeme vídat stále více a více, a to zdaleka nejen v Londýně, Birminghamu či Cambridge, ale také v dalších městech po celých Britských ostrovech. Více na www.royalmail.com. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one