S umělou inteligencí nezůstanete nikdy bez šťávy

Jezdíte pravidelně na elektrokole a děsíte se chvíle, kdy vám dojde baterie a vy budete muset pokračovat bez pomoci? Už zanedlouho můžete mít po starostech. Francouzský startup iweech nyní přichází s chytrým řešením, které dokáže rozvrhnout zbývající energii tak, abyste vždy dojeli do cíle. Tajemství úspěchu tkví ve využití umělé inteligence.

Na první pohled jde o obyčejné městské elektrokolo. S hliníkovým rámem, karbonovou vidlicí, kotoučovými brzdami, řemenovým pohonem, integrovanou baterií a silným středovým elektromotorem nebudí žádnou zvláštní pozornost. Tím nejdůležitějším je v tomto případě to, co zůstává lidskému oku skryto v husté změti jedniček a nul. Městské elektrokolo, se kterým nyní přichází francouzský startup iweech, využívá pokročilý systém umělé inteligence, díky němuž dojedete vždy přesně tam, kam jste si naplánovali.

Díky využití umělé inteligence si iweech z každé vyjížďky odváží nové a nové informace, které ihned vyhodnocuje a ukládá do své paměti pro další upotřebení. V zásadě platí, že čím častěji jezdíte, tím více se na svůj stroj můžete spolehnout. Po zadání cíle vaší cesty nemusíte o ničem přemýšlet a jednoduše šlapete podle předem vypočítaného scénáře. Nehledě na to, kolik energie vám v baterii zbývá, systém automaticky přizpůsobí míru asistence tak, abyste nezůstali trčet na suchu a do cíle dorazili bezpečně a v co možná největší pohodě.

Kromě inteligentního jízdního režimu máte na výběr také několik dalších možností přesně podle vaší nálady. Pokud máte v baterii dostatek energie, můžete se nechat hýčkat přebytkem výkonu, pokud si chcete dát do těla, jednoduše zvolíte režim sportovní. O nic dalšího se nemusíte starat, řídící jednotka dávkuje výkon zcela automaticky, a vy si tak jízdu můžete konečně užít na sto procent. Bezúdržbové jsou také další komponenty elektrokola, ať už hovoříme o silných hydraulických brzdách, nebo o spolehlivém řemenovém pohonu.

Tvůrci elektrokolo představili na crowdfundungovém server Kickstarter.com. Jedny z prvních strojů mohou zájemci získat za cenu již od 2000 euro.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

Mitsubishi Motors

https://www.mitsubishi-motors.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one