Luna Cycle uvádí na trh 2,5kW vysoce výkonné celoodpružené elektrokolo X2

Výrobce elektrických kol z jižní Kalifornie Luna Cycle představil své nové vysoce výkonné a vysoce výkonné elektrokolo. Elektrokolo se vyprodalo téměř okamžitě po svém představení.

Dva roky po vydání elektrokola Luna X1 uvádí Luna další model X2, který  přidává několik klíčových vylepšení. X2 z uhlíkových vláken obsahuje o 20 % větší baterii, vylepšené zadní zavěšení, nový design rámu a volitelný ovladač Luna V2 Ludicrous pro extrémní výkon. Vylepšená baterie nyní přichází s 48 V a 17,5 Ah, tedy s kapacitou přibližně 820 Wh. Baterie je vyjímatelná, ale namontovaná uvnitř spodní trubky, takže není na první pohled patrná. Kolo pohání motor se středním pohonem Bafang M600, což je jeden z nejvýkonnějších a nejtočivějších elektromotorů pro elektrokola se středním pohonem na trhu. Luna však motor ještě dále upravila a rozhodla se pro vývoj vlastního ovladače známé jako Ludicrous. Tato možnost s vyšším výkonem nabízí plných 2500 wattů.

Motor se snímáním točivého momentu lze ovládat pomocí pedálového asistenta, kde je vyladěn pro citlivou jízdu. Luna uvádí dojezd kolem 30-40 mil (50-65 km) při mírném šlapání. Díky pedálovému asistentu je možné dosáhnout rychlosti až 28 mph (45 km/h), díky čemuž je toto elektrokolo třídy 3 v USA (při provozu se zákonnými limity výkonu naprogramovanými na max. 750 W). Model X2 váží kolem 58 lb (26 kg). Přední vidlice RockShox Debonair Yari se zdvihem 160 mm a tlumič RockShox Deluxe Select + se zdvihem 210 mm vzadu umožňují kolu zdolávat téměř jakýkoli typ trati, nebo terénu. Mezi další špičkové komponenty patří 12rychlostní sada SRAM Eagle, čtyřpístkové hydraulické kotoučové brzdy SRAM GUIDE, sedlovka s vnitřním vedením kabelů, pneumatiky MAXXIS a rám z uhlíkových vláken. Kolo se prodávalo za cenu 95 000 korun před upgrade ovladače Ludicrous za 9 000 korun.
https://lunacycle.com/x2-enduro-ebike/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one