Nový Bosch CX Race a 400 % podpory!

Může být silný a dravý ještě silnější a ještě dravější? Rozhodně ano, ať se bavíme o motorech automobilů nebo elektrokol. Vývojáři u značky Bosch si usmysleli, že pro potřeby těch nejambicióznějších jezdců a závodníků na horských elektrokolech upraví motor Bosch Performance Line CX do vytuněné varianty Race Limited Edition.

Na motoru přibyl režim Race vyvinutý pouze pro tuto variantu a nabízející podporu ke šlapání jezdce až 400 %! Dosud byla tato podpora u „běžného“motoru Bosch Performance CX na hodnotě 340 %, takže si umí každý představit, jaký je to výkonnostní posun a jak mohutný záběr bude k dispozici u verze Race.

Tato nabroušená závodní varianta je navíc ještě o 150 gramů lehčí a váží špičkových 2750 gramů. Pohonná jednotka bude osazována na vrcholné modely kategorie eMTB a poznáte ji podle loga a kovově šedého, grafitového povrchu.

V závodech na horských elektrokolech rozhodují o vítězství nebo prohře zlomky vteřin a k tomu potřebuje jezdec to nejlepší – tedy nový pohon Bosch Performance Line CX Race Limited Edition. Výrobce uvádí, že motor byl vyvíjen ve spolupráci s profesionálními sportovci a využívá dlouholeté zkušenosti společnosti Bosch z mnoha závodů eMTB.

Vlastní vyvinutý režim Race s co nejrychlejší a přímou odezvou, nekompromisní podporou a nízkou hmotností jsou ideálními předpoklady pro dosažení nových rekordních časů. Pohon Performance Line CX Race Limited Edition naplno odhalí svůj potenciál v náročných závodech eMTB – na sportovních trailech s obtížnými technickými úseky, téměř nesjízdnými úseky do kopce a náročnými sjezdy.

„Sám jsem vášnivý jezdec eMTB a přesně vím, jaká je na trati bolest, námaha a vzrušení,“ vysvětluje Claus Fleischer, ředitel společnosti Bosch eBike Systems. „Jsem obzvlášť hrdý na to, že díky naší technologii umožňujeme sportovcům soutěžit s ještě většími úspěchy. Odvětví horských elektrokol se celosvětově stále více profesionalizuje a my tento vývoj aktivně podporujeme.“

Ježdění na horských elektrokolech je hluboce ukotveno v DNA společnosti Bosch eBike Systems. Již v roce 2010 bylo jedno z prvních eMTB vybaveno pohonem Bosch. Od té doby společnost soustavně vyvíjí další produkty pro jezdce eMTB. Performance Line CX byl v roce 2014 prvním pohonem elektrokol určeným speciálně pro eMTB a režim eMTB od roku 2018 dodnes určuje standard. Dokonce i v nedávné minulosti přibyly s funkcí Extended Boost a Hillhold možnosti, které zážitek z jízdy na eMTB ještě vylepšují.

Zapojení do eMTB sportu

V posledních letech hraje společnost Bosch eBike Systems v závodech eMTB rozhodující roli, o čemž svědčí více než 70 umístění na stupních vítězů v závodech eMTB po celém světě jen v této sezóně. Společnost se aktivně podílela na vzniku a profesionalizaci tohoto sportu a měla zásadní podíl na vytvoření správného rámce pro profesionální závody, jako je Světová série závodů endura (EWS-E). Společnost Bosch se rovněž zavázala k férovému závodění, jednotným předpisům a aktivním opatřením proti tuningu. Kromě toho byla navázána spolupráce s odborníky a týmy výrobců.

„Pro nás, profesionály, bylo skutečným obohacením podílet se na vývoji produktu pro naše závody,“ vysvětluje Joris Ryf, švýcarský profesionál eMTB. „Nejdůležitější pro mě byla pohonná jednotka, která by mi umožnila rychleji dosáhnout maximální rychlost a udržet ji déle – a to se nám podařilo.“ Závodní know-how profesionálů a zkušenosti, získané při společných testovacích jízdách, se přímo promítly do vývoje pohonu Performance Line CX Race Limited Edition.

Režim Race: podpora pro maximální výkon

Bosch Performance Line CX Race Limited Edition je exkluzivním stupněm vývojem sportovního modelu Bosch Performance Line CX. Speciální funkce profesionálního pohonu je nový režim Race, který nabízí energickou, přímou podporu s až 400 procenty navíc k síle pedálu. Jezdci mohou rychleji dosáhnout maximální podpory a mohou ji využít na maximum, než přijde omezení rychlosti na 25 km/h.

Přímou odezvu a výkon režimu Race mohou ovládat pouze ti, kteří mají precizní techniku jízdy. Vylepšení se dočkal také již známý režim eMTB Extended Boost. V režimu Race je porce přidané síly ještě větší, takže velké kameny, kořeny nebo schody zdoláte ještě snadněji a obratněji. Kromě toho lze v aplikaci eBike Flow režim Race nastavit z pohledu síly podpory, dynamiky, maximální rychlosti a maximálního točivého momentu.

Nejlehčí pohonná jednotka Bosch

S hmotností 2,75 kg je nová pohonná jednotka nejlehčí v celém portfoliu společnosti Bosch. To snižuje hmotnost kol, která jsou jí vybavena, a optimalizuje tak ovladatelnost eMTB na náročných tratích. To je vynikající pro lepší kontrolu z kopce, zábavu při skocích a snadnější zvládání úseků, kde je nutno kolo nést nebo tlačit. Nicméně s točivým momentem 85 Nm nabízí maximální výkon a zrychlení v jakékoli situaci, ať už v ostrých zatáčkách, vyhýbacích manévrech nebo za překážkami – což může znamenat rozhodující konkurenční výhodu. Výkonný motor poskytuje energickou podporu i při vysoké frekvenci šlapání přes 120 otáček za minutu. Možná je tedy sportovní jízda v dlouhých etapách a rychlé sprinty, což jsou optimální podmínky pro dosažení nejlepších časů.

Závodní charakter pohonu Performance Line CX Race Limited Edition je patrný i z designu: Hořčíkový kryt má obzvláště odolný, grafitově šedý kovový povrch a díky logu a výrazným barvám se vizuálně odlišuje od ostatních pohonných jednotek. Pohonnou jednotku lze dokonale integrovat do sportovního, štíhlého designu rámu a zajistit tak mimořádně agilní ovládání.

Vhodné komponenty pro profesionální závody

K jednotce Performance Line CX Race Limited Edition již společnost Bosch eBike Systems představila pro nadcházející modelový rok další součásti, které optimálně podporují profesionální jezdce při závodech.

Řídicí jednotka System Controller je hladce integrována do horní trubky rámu, a je tak velmi dobře chráněna před nárazy a otřesy. Pro ještě snadnější manipulaci nabízí společnost Bosch eBike Systems ovladač Mini Remote. Díky připojení Bluetooth k jednotce System Controller ho lze flexibilně namontovat na řídítka a optimálně tak doplnit puristickou řídicí jednotku. Tlačítka v blízkosti palce nechávají ruce neustále na řídítkách. Aktivovat lze i inteligentní pomoc při tlačení, která je na alpských trasách téměř nepostradatelná. Umožňuje jezdci rychlejší postup v prudkých stoupáních a integrovaná funkce Hill Hold zabraňuje nechtěnému couvání. V ostrých a strmých zatáčkách lze asistent pohybu do kopce (při tlačení) využít například ke kontrolovanému pohybu zadního kola a eMTB. Akumulátor PowerTube 625 je ideální pro náročné závody a trasy.

Více informací o značce Bosch najdete zde.

 

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one