Rad Power Bikes získali rekordní investici

Soutěž o to, kdo je lépe zainvestovaným výrobcem elektrokolem, nyní vyhrává společnost Red Power Bikes, která získala 154 milionů dolarů. Dohromady se jí tedy podařilo získat více než jejímu konkurentovi, holandskému výrobci VanMoof.

Společnost Rad Power Bikes oznámila, že získala od investorů 154 milionů dolarů, nyní tento výrobce uvádí, že je „nejvíce financovanou společností na výrobu elektrických kol na světě“, a to měsíc poté, co se stejným tvrzením přišla holandská společnost VanMoof. Rad Power Bikes a VanMoof již více než rok bojují o to, aby získali dostatek investičních peněz. Minulý měsíc společnost VanMoof oznámila, že během dvou let získala 182 milionů dolarů, přičemž v současné době je na silnicích téměř 200 000 kol a pětiletým cílem vyrobit 10 milionů elektrokol VanMoof.

Výkonný ředitel Rad Power Bikes Mike Radenbaugh uvádí, že společnost jen letos získala celkem 304 milionů dolarů a 329 milionů dolarů od zahájení podnikání v roce 2007. V současnosti má 350 000 zákazníků jezdících na jejích elektrokolech a předpokládá se, že v druhé polovině roku 2021 přibude dalších 100 000 zákazníků. Společnost, která podle Radenbaugha funguje na hranici rentability, v současnosti nabízí 11 modelů elektrokol a v budoucnu plánuje přidat další. A po letech spoléhání se na výrobu v Číně má Rad Power Bikes v plánu v blízké budoucnosti přenést některé ze svých výrobních kapacit do Severní Ameriky a Evropy. „Naší prioritou je dostat kola k našim jezdcům a vytvořit co nejplynulejší zážitek od začátku do konce,“ řekl Radenbaugh. Stejně jako většina dnešních společností i Rad Power Bikes pociťuje omezení dodavatelského řetězce. Radenbaugh řekl, že překážkou byla námořní přeprava, těsně následovaná kamionovou dopravou na krátké vzdálenosti. Jako krátkodobé řešení si společnost pronajala několik vlastních plavidel pro dodávky kol a dalších dílů ze zámoří.

Do konce roku 2022 společnost ztrojnásobí počet maloobchodních míst, v současnosti má showroomy a servisní střediska v Seattlu, ve Vancouveru, San Diegu a Utrechtu. Do konce roku společnost také ztrojnásobí svou distribuční kapacitu, když v posledních měsících otevřela několik nových center. Radenbaugh řekl, že zákazníci budou brzy moci obdržet kola a příslušenství do týdne nebo méně od objednání.

Investoři Rad Power Bikes v tomto kole jsou stejní jako v předchozím: podílový fond Morgan Stanley, Counterpoint Global; Společnost Fidelity Management and Research Company; The Rise Fund, globální platforma pro investování s dopadem, kterou spravuje TPG; a fondy a účty poskytované T. Rowe Price Associates, stejně jako Durable Capital Partners LP a Vulcan Capital. Radenbaugh, který jako dítě vyrůstal v severní Kalifornii, stavěl svá vlastní elektrokola, založil společnost v roce 2007. Od té doby se z ní stal největší výrobce elektrokol v USA. Radenbaugh vidí Rad Power Bikes, která vyrábí velká, těžká a odolná kola, jako výzvu pro starší výrobce kol a jejich zaměření na rekreační produkty. „Zpopularizovali jsme tlusté pneumatiky na elektrokolech, velké baterie, spoustu výkonu, univerzální přední a zadní systémy nosičů, elektrokola, která jsou navržena jako náhrada automobilů,“ řekl Mike Radenbaugh.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one