Prague Bike Fest

Den plný cyklistiky na pražském výstavišti.

Prague Bike Fest přivítá v soboru 22. 4. milovníky cyklistiky ve venkovní části Výstaviště Praha v Holešovicích. Od od 10 do 20 hodin je připravená sestava špičkových jezdců, skoky v pětimetrové výšce, Big Air Show, Bike Trial Show, workshopy, skill centrum od Ski a Bike Centrum Radotín a také pumptracková zóna hlavního partnera festivalu společnosti Sazka. Dále se můžete těšit na testování kol a elektrokol, novinky v oblasti cyklistiky nebo tematické přednášky.

Hlavní program se odehraje na Bruselské cestě u Maroldova panorámatu a v přilehlých open-air místech, zejména přednášky pak proběhnou v Křižíkově pavilonu B. Ať už budete mít chuť se zapojit do řady workshopů, které budou následovat po každé show, zajezdit si, podívat se na cyklo novinky, nebo si jen zrelaxovat na pohodové akci s drinkem a dobrým jídlem, přijďte v sobotu 22. 4. na Výstaviště, nudit se nebudete.

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Česku má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cyklistice a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

Filmový a foto adrenalin ze zákulisí

V sekci přednášek ze světa cyklistiky se mohou návštěvníci těšit třeba na fotografa Michala Červeného, vítěze Czech Press Photo v kategorii sport, který zájemcům přiblíží tématiku focení světového poháru horských kol UCI anebo závodu Cape Epic. Jan Kasl, jeden z nejlepších fotografů v oblasti akční fotografie, pak provede návštěvníky přednášky svými nejzajímavějšími fotkami z Red Bull Illume a osvětlí, jak právě takové snímky vznikají a jakou techniku používá.

Chybět nebudou ani filmové produkce v čele s FullFace Productions a Bikes on Film, kteří mají za sebou nespočet videoprojektů z oblasti cyklistiky. FullFace Productions na festivalu mj. představí sestřih nepovedených záběrů a pádů tzv. Crash Reel, dokument „Kripl Trip“ nebo akční video s tématikou stále více populárních městských sjezdů v Jižní Americe. Druhou partou ze sekce videoprodukce jsou kluci z Bikes on Film. Tato crew tří freeride mountain bikerů, kteří jsou zároveň profesionálními kameramany a fotografovy, propojuje své celoživotní vášně a tvoří unikátní audiovizuální umělecká díla. Během jejich projekce budou prezentovány ty nejlepší práce.

„Na Prague Bike Festu se mi líbí rozmanitost programu. Své si tady najdou cyklisté amatéři, rodiny s dětmi, ale i lidé z cyklo-byznysu, kteří se zde potkají a proberou novinky. Zároveň mě těší, že se podařilo dostat Big Air Show do Prahy a budeme mít možnost ukázat lidem naše nejtěžší triky,“ komentuje akci Teodor Kováč, jeden z jezdců, kteří se na akci představí.

„Big Air Show bude rozhodně pecka, ale když zrovna nebudu jezdit, tak už teď mám vybraných několik přednášek, které chci stihnout. Konkrétně třeba na povídání ultramaratonce Dana Polmana se fakt těším,“ doplňuje další z jezdců Jakub Vencl.

Nadupaný program hlavního partnera akce společnosti Sazka

„Podpora cyklistiky je pro Sazku klíčová. Kromě té silniční, kde jsme partnerem nejprestižnějšího etapového závodu Czech Tour, jsme se rozhodli podpořit další disciplínu, která oslovuje čím dál více mladých lidí. Freestyle BMX je velmi atraktivní jak pro bikery samotné, tak i pro diváky. Navázali jsme proto spolupráci s Janem Valentou, trojnásobným mistrem světa ve freestyle BMX, který napříč Českem pořádá akce ve freestyle BMX. Jsme moc rádi, že návštěvníkům prvního ročníku Prague Bike Festu nabídneme možnost vyzkoušet si jízdu na atraktivním modulárním pumptracku. Návštěvníci se u nás v SAZKA pumptrack zóně mohou těšit na workshopy, show profesionálních jezdců a třešničkou na dortu je pak šance potkat se s českou královnou cyklistiky pro rok 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českým reprezentantem ve Freestyle BMX. Návštěvníky festivalu bychom ale chtěli pozvat také ke sledování rozhovoru s Leo Königem, bývalým vynikajícím silničním cyklistou, který je současně ředitelem závodu Czech Tour. Bude to stát za to,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka.

„Jsem rád, že přibývá akcí, které ukazují cyklistiku v celé její pestrosti. Je to totiž nejen sport, ale i zábava, způsob dopravy, cestování, životní styl. Přeji si, a svým dílem se o to také chci přičinit, aby kolo bylo dopravním prostředkem, sportovním náčiním či zdrojem zábavy, který si lze bezpečně užít nejen v rámci této akce,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Na co se dál těšit?

 • Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.
 • Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.
 • Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.
 • Moderovaná Bike Trial Show Vaška Koláře spolu s workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.
 • Flatland workshop a show Martina Dražila.
 • Big Air Show s pětimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Slézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.
 • Soutěže pro děti, jako je např. dětská bike olympiáda pro ty nejmenší, až po jízdu na zadním kole a track stand pro větší děti.
 • Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.
 • SAZKA pumptrack zóna s bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení. Workshopy a volné jízdy v pumptracku několikrát denně vystřídají moderované show profesionálních jezdců. Program v zóně bude moderovat Jan Valenta (trojnásobný mistr světa kat. Master a účastník závodů X-Games). Akce bude zařazena do Modular Pumptrack Challenge – celoročního republikového závodu v modulárním pumptracku.
 • V Křižíkově pavilonu B proběhnou přednášky na témata jako cestování na kole, kolo jako ekologický dopravní prostředek a benefity cyklistiky pro lidský organismus.
 • Na festivalu bude samozřejmě dostatek občerstvení s pestrou nabídkou jídla i pití a odpočinkové zóny pro všechny návštěvníky.
 • A spoustu dalšího programu v nabitém dni plném cyklistiky…

Fakta k akci:

Kdy: 22.4. 2023

V kolik: od 10.00 do 20.00 hodin

Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)

Vstupné: 100–380 Kč

Vstupenky na Goout.net: https://goout.net/en/prague-bike-fest-2023/szdqrfv/

Záštitu nad festivalem převzali:

 • Martin Kupka, ministr dopravy ČR
 • et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu
 • Jan Chabr, předseda Výboru pro energetiku ZHMP
 • Velvyslanectví USA v Praze

www.navystavisti.cz

www.mvp.cz

www.kola-radotin.cz

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one