Praha chce další depa pro kurýry na elektrokolech

Depo nákladních elektrokol v Praze se osvědčilo a projekt se bude dále rozšiřovat. Od listopadu hlásí 30 000 zásilek, 13 000 najetých kilometrů a a nové depo u Anděla.
Takové je skóre půlročního fungování cyklodepa na Těšnově. Potvrdil se předpoklad radnice: „Je to důležitý projekt, má smysl pokračovat a dál ho rozvíjet. Proto připravujeme nové depo, které umístíme k Andělu. Pokud vše půjde, jak má, do konce letních prázdnin začne fungovat. Naše dosavadní zkušenosti v Praze ukazují, že dochází k zefektivnění logistiky a balíky dorazí k zákazníkům vždy z co nejkratší vzdálenosti, bez emisí, zbytečného hluku a to se počítá. Nákupní chování se neustále mění a v posledním roce je tento proces ještě rychlejší,“ uvádí městský radní Adam Sheinherr.
Depo se osvědčilo coby ideální prostředek pro přepravu zásilek v městském centru a nákladní elektrokola ulevují stále ucpaným silnicím: „Čím dál více lidí si objednává online domů a to vytváří výzvu pro města a logistiku v nich. Nejde všechno rozvážet dodávkami. Zabírají místo na silnicích, chodnících a vytváří zbytečné emise. Spolupracujeme s největšími hráči na trhu, kteří říkají, že kdyby nebylo depo na Florenci, vytvořili by si své. A to je skvělá zpráva. Dali jsme do pohybu sněhovou kouli moderní logistiky v Praze a spolupráci budeme nadále prohlubovat. Rozhodně nekončíme – naší vizí je komplexní systém. Čím víc dep budeme mít, tím lépe to bude fungovat.“
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one