Veletrh e-SALON v dobrém světle

Čtvrtý e-SALON ukázal národní premiéry elektromobilů světových značek více než 20 tisícům návštěvníků.

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON vzbudil mimořádnou pozornost odborníků i široké veřejnosti a na přehlídku nových modelů elektrických vozů přilákal do Letňan ve dnech 10. až 13. listopadu 20 573 lidí. Historicky největší ročník nabídl modely v národních premiérách, testovací jízdy i pestrý program. Opět tak potvrdil status nejvýznamnější události tohoto odvětví v rámci středoevropského regionu.

Veletrh čisté mobility e-SALON je významnou událostí, na níž se prezentují odvětví ekologických vozů, technologií a řešení pro e-mobilitu. V rámci nejkomplexnější přehlídky čisté mobility se v PVA EXPO PRAHA uvedly modely světových značek, mnohdy v národních premiérách. „Letošní ročník byl největší v historii akce, kdy zaplnil 16 200 čtverečních metrů hrubé výstavní plochy. Zúčastnilo se ho 87 vystavovatelů ze tří zemí, kteří předvedli více než dvě stovky modelů elektromobilů. Že byl čtvrtý e-SALON významnou událostí, to potvrdil i počet návštěvníků, kterých během čtyř dnů dorazilo do Letňan více než dvacet tisíc,“ řekla ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Zajímavosti mnoha značek

Jaké zajímavosti e-SALON představil? Na české půdě prezentoval ID. SPACE VIZZION od Volkswagenu a spolu s ním i modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Pozornost vzbudila i automobilka Hyundai s novým IONIQ 6 a Kia oslnila vozy EV6 GT, hvězdným Kia Niro EV a plug-in hybridními Sportage či Sorento. Novinku přivezla i Škoda Auto, a to sedmimístné SUV Škoda Vision 7S.

Předpremiéru měla na výstavišti v Letňanech novinka příštího roku Citroën ë-C4 X, velkou národní premiérou bylo představení SUV modelu Renault Austral s novou generací hybridního pohonu E-Tech a systémem openR. Mezi další hvězdy se zařadila Cupra se svým malým elektromobilem Born. A Opel představil kompaktní elektromobily Corsa-e a Mokka-e, luxusní elektrický minibus Zafira-e a plug-in hybridní SUV Grandland PHEV. Nechyběly novinky od značek Ford, Peugeot nebo DS a dalších.

Odvětví elektrických motorek a skútrů zastoupily na letošním ročníku například firmy Schrack, X-Scooters, L Precision, ACK Brandenburg nebo Nevima Group. Elektrokola třeba značky Shimano či AZUB.

K vidění byly i nové produkty řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií či výrobců manipulační a komunální techniky, například TPCI, Unicorn, Phoenix Contact, ELEXIM a další. Součástí výstavy byly i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel.

Program pro odborníky i veřejnost

Jedním z hlavních bodů bohatého doprovodného programu veletrhu se stala dvoudenní konference Čistá mobilita. Zájem návštěvníků vzbudila i panelová diskuze odborníků na stánku Porsche ČR nebo autogramiáda Přemka Forejta na expozici Renault ČR.

Doprovodný program obohatil také BESIP, který se věnoval bezpečnému pohybu na koloběžkách, Asociace elektromobilového průmyslu zájemcům umožnila testovací jízdy na howerboardech, segwayích a dalších elektrických vozítkách. Kdo měl zájem o testování elektromobilů, mohl si vybrat z téměř čtyř desítek vozů.

Víkendový program pro širokou veřejnost zajistila TV PRIMA, která je spoluorganizátorem veletrhu. Zájemci si mohli vyzkoušet práci moderátora nebo si odnést autogram od herců ze seriálu Dobré zprávy.

Pátý ročník e-SALONU se opět uskuteční v PVA EXPO PRAHA, a to v termínu 9.–12. listopadu 2023. První den bude tradičně věnován odborníkům a oborovým médiím, od druhého dne bude veletrh zpřístupněn široké veřejnosti. Více na www.e-salon.cz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one