Všechno hezky po ruce

Z portfolia doplňků značky MAX1, kterou na českém trhu distribuuje firma Cyklomax, jsme vybrali k vyzkoušení specifickou kompaktní rámovou brašnu s názvem Cellular.

Model rámové brašny je oblíbený nejen u klasických cykloturistů, ale i u cyklistů a elektrocyklistů, kteří pravidelně dojíždějí do práce, pohybují se po městě, jezdí na kole nakupovat a tak podobně. Do takovéto brašny snadno schovají kapesníky, peněženku, klíče, malou svačinku, smotanou nákupní tašku a na vrch ještě mobilní telefon.

KONSTRUKCE

Brašna MAX1 Cellular je vyrobena z pevného, ale současně poddajného materiálu 1680D, což je kombinace Nylonu, Tarpaulinu a PVC. Dobře fixuje obsah, který do ní naskládáte, a současně jsou její boky dobrou oporou pro sklopné víko na suchý zip. To je kryté ještě kapsou se slídovou a průhlednou svrchní částí. Do této kapsy vsunete mobilní telefon (přístroj vsunete zevnitř při vyklopeném víku a zajistíte suchými zipy), jenž je uvnitř dobře fixován a přes průhlednou dotykovou a voděodolnou membránou můžeme sledovat například trasu v navigaci. Brašna s hmotností něco přes sto gramů má na délku necelých dvacet centimetrů a na výšku osm centimetrů. Pojme až 600 ml nákladu, což je objem dostačující právě na výše popsané drobnosti, eventuálně mininářadí nebo náhradní duši – záleží, jaký smysl její existenci dáte při svých jízdách.

Brašna pasuje na většinu standardních rámů kol i elektrokol a její montáž je snadná a rychlá. Postačí k tomu pevné upnutí dvou suchých zipů. Klíčové pro přední uchycení je to, aby pod představcem vašeho stroje na krku vidlice byl alespoň minimální prostor na protažení pásku a zapnutí. Zadní pásek zase vyžaduje průměr a tvar horní trubky víceméně konvenční, aby bylo spojení na suchý zip dostatečně pevné. Pokud se podaří uchytit brašnu v obou bodech, máte vyhráno a můžete vyrazit! Pro větší pasivní bezpečnost tu jsou reflexní prvky na bocích, takže když na vás v noci dopadnou světla lamp anebo reflektory jiných účastníků provozu, budete rozhodně vidět!

VERDIKT
Nahodit brašnu na náš testovací stroj nebyl vůbec žádný problém. Nasadili jsme ji na model Rock Machine, testovaný v tomto vydání na straně 66. Paradoxně je toto elektrokolo jedním z „hrobníků“ uchycení na suchý zip, neboť na horní trubce má zaslepené otvory pro moderní přímou montáž podobných brašen a pouzder. Takže to byl vlastně i střet věků a koncepcí – něco jako nastoupit dnes do moderního automobilu se starým telefonem bez Bluetooth konektivity a divit se, že to nehraje. Nám to ale hrálo naplno – brašna je sice minimalistickým, nicméně dobře využitelným úložným prostorem a uchycení mobilu na vrchní straně je bonusem pro všechny, kdo jsou na tento transport telefonu zvyklí. Do horní kapsy se vejde telefon do velikosti displeje až 6,5″. Náklad drží pevně i na nerovnostech a při zastavení je hned po ruce. Hmotnost: 120 gramů, objem: 600 ml, cena: 569 Kč, více informací na www.max1.cz.

 

PRO:

– dobrá cena

– šikovný a snadno dostupný úložný prostor

 

PROTI:

– nejsou na výběr barevné kombinace

– horší ovládání displeje přes membránu

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one