ABS Bosch také na brzdách Tektro

Výrobce motorů Bosch eBike Systems rozšiřuje skupinu dodavatelů brzdového systému kompatibilního s jeho nejnovějším systémem ABS.

Inovativní systém ABS Bosch eBike bude v budoucnu k dispozici také s brzdovými komponenty Tektro. Znamená to rozšíření možného dodavatele brzdné soustavy o další značku, tím pádem větší prostor pro výrobce elektrokol a také širší výběr pro koncové zákazníky.

Jak jsme již informovali, tak loni představený ABS Bosch eBike umožňuje bezpečnější brzdění na jakémkoli povrchu. Výrazně snižuje riziko pádu a díky automatickému rozložení brzdné síly mezi obě kola dokáže účinně zabránit pádu.

MAGURA I TEKTRO

Pokud by byla všechna elektrokola vybavena systémem ABS, roční nehodovost s účastí elektrokol by poklesla až o 29 procent. Vyplývá to z analýz nehod provedených společnosti Bosch. Aby tuto bezpečnostní výhodu mohlo v budoucnu využít co nejširší okruh elektrocyklistů, společnost Bosch eBike Systems navázala spolupráci nově také s tchajwanskou firmou Tektro, která patří k předním výrobcům brzd.

„Jsme přesvědčeni, že systém ABS eBike se v dlouhodobé perspektivě prosadí u všech typů elektrokol a u těch prémiových se stane standardem,” vysvětluje Claus Fleischer, ředitel společnosti Bosch eBike Systems. „Společný projekt s firmou Tektro znamená spolupráci s dalším renomovaným výrobcem brzd vedle značky Magura. Ze spolupráce máme velkou radost, protože bezpečnost jezdců nám leží obzvlášť na srdci.”

PRO VŠECHNY KATEGORIE

ABS Bosch eBike je optimálně přizpůsoben brzdovým systémům Tektro a je k dispozici pro všechny typy elektrokol – od e-City a e-Trekking přes e-Cargo až po e-MTB – vždy s vlastními speciálně vyvinutými režimy ABS (ABS Touring, ABS Allroad, ABS Cargo a ABS Trail). Z této spolupráce se budou radovat zejména jezdci na horských elektrokolech: Brzdové systémy sportovní značky Tektro TRP jsou kompatibilní i s ABS pro elektrokola.

V budoucnu si budou moci výrobci jízdních kol při instalaci systému ABS Bosch eBike zvolit, které brzdové systémy použijí. První elektrokola se systémem ABS Bosch eBike a brzdovými komponenty Tektro by měla být k dispozici od třetího čtvrtletí roku 2023.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one