Aby ruce nemrzly

Vyzkoušeli jsme zimní rukavice POC Thermal Glove Uranium Black.

Filozofií švédské značky POC je dbát o bezpečnost, ochranu, pohodlí a komfortu uživatelů – ať jsou to přilby, brýle, chrániče, oblečení anebo doplňky. Zimní rukavice POC Thermal Glove Uranium Black mají za úkol udržet prsty a dlaně jezdce v teple bez ohledu na povětrnostní podmínky.

DESIGN A FUNKČNOST
Dlaně jsou klíčovým kontaktním místem s řídítky a v zimě také ohroženou a zranitelnou periferií. Námi testovaný model nabízí univerzální použití na horské, trekové anebo městské elektrokolo. Design je střídmý, jak má POC ve zvyku, takže se dobře hodí jak k zimní bundě do terénu a na enduro, tak třeba k civilnějšímu svršku, ve kterém dojíždíme do práce. Rukavice nabízejí volnost pohybu a nejsou nijak pevně stažené, jsou ušity z vodoodpudivé strečové textilie s tenkou koženou dlaní z leštěného rouna. Manžeta je dostatečně dlouhá, aby navazovala na rukáv a vytvořila bariéru před větrem a vodou. Dlaňové polstrování VPD Air je vysoce flexibilní a odvětrávané, aby zajistilo pohodlí a kontrolu teploty. Polstrovaná dlaň je uložena ve vyztužené strečové tkanině, která drží bezpečně na místě díky vnitřní podšívce z protiskluzového neoprenu. Nízkoprofilový design podporuje praktičnost, jistý úchop a těsný kontakt s řídítky. Na dlani najdeme materiál Primaloft Gold ECO, který izoluje a současně zajišťuje přilnavost, navíc je vyroben z devadesáti procent z recyklovaných vláken. Na hřbetu ruky chrání a zatepluje Primaloft Gold Aerogel. Malíček a prsteníček obou rukavic jsou opatřeny reflexní vrstvou pro lepší pasivní bezpečnost, zatímco palec a ukazováček zase mají našité plošky pro snadné dotykové ovládání telefonu. Cena rukavic je 2 490 Kč, více informací u distributora na www.levelsportkoncept.cz anebo u prodejců značky POC.

VERDIKT
U rukavic dbejte na výběr správné velikosti – my jsme to trefili. Padnou skvěle jako takové trochu silnější taneční rukavičky, nicméně trochu jsme postrádali možnost stáhnout páskem manžetu kolem zápěstí. Na konec jsme zjistili, že i bez toho rukavice perfektně sedí, držení gripů bylo velice jemné a kontrolované. Slabá místa se u tak špičkového produktu hledají těžko, obzvlášť se nám líbil neutrální design na trail i do města.

PRO:
– udrží prsty v teple
– perfektní design a ergonomie

PROTI:
– vyšší cena (ale adekvátní kvalitě)
– nemá pásek na stažení manžety

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one