Aby ruce nemrzly

Vyzkoušeli jsme zimní rukavice POC Thermal Glove Uranium Black.

Filozofií švédské značky POC je dbát o bezpečnost, ochranu, pohodlí a komfortu uživatelů – ať jsou to přilby, brýle, chrániče, oblečení anebo doplňky. Zimní rukavice POC Thermal Glove Uranium Black mají za úkol udržet prsty a dlaně jezdce v teple bez ohledu na povětrnostní podmínky.

DESIGN A FUNKČNOST
Dlaně jsou klíčovým kontaktním místem s řídítky a v zimě také ohroženou a zranitelnou periferií. Námi testovaný model nabízí univerzální použití na horské, trekové anebo městské elektrokolo. Design je střídmý, jak má POC ve zvyku, takže se dobře hodí jak k zimní bundě do terénu a na enduro, tak třeba k civilnějšímu svršku, ve kterém dojíždíme do práce. Rukavice nabízejí volnost pohybu a nejsou nijak pevně stažené, jsou ušity z vodoodpudivé strečové textilie s tenkou koženou dlaní z leštěného rouna. Manžeta je dostatečně dlouhá, aby navazovala na rukáv a vytvořila bariéru před větrem a vodou. Dlaňové polstrování VPD Air je vysoce flexibilní a odvětrávané, aby zajistilo pohodlí a kontrolu teploty. Polstrovaná dlaň je uložena ve vyztužené strečové tkanině, která drží bezpečně na místě díky vnitřní podšívce z protiskluzového neoprenu. Nízkoprofilový design podporuje praktičnost, jistý úchop a těsný kontakt s řídítky. Na dlani najdeme materiál Primaloft Gold ECO, který izoluje a současně zajišťuje přilnavost, navíc je vyroben z devadesáti procent z recyklovaných vláken. Na hřbetu ruky chrání a zatepluje Primaloft Gold Aerogel. Malíček a prsteníček obou rukavic jsou opatřeny reflexní vrstvou pro lepší pasivní bezpečnost, zatímco palec a ukazováček zase mají našité plošky pro snadné dotykové ovládání telefonu. Cena rukavic je 2 490 Kč, více informací u distributora na www.levelsportkoncept.cz anebo u prodejců značky POC.

VERDIKT
U rukavic dbejte na výběr správné velikosti – my jsme to trefili. Padnou skvěle jako takové trochu silnější taneční rukavičky, nicméně trochu jsme postrádali možnost stáhnout páskem manžetu kolem zápěstí. Na konec jsme zjistili, že i bez toho rukavice perfektně sedí, držení gripů bylo velice jemné a kontrolované. Slabá místa se u tak špičkového produktu hledají těžko, obzvlášť se nám líbil neutrální design na trail i do města.

PRO:
– udrží prsty v teple
– perfektní design a ergonomie

PROTI:
– vyšší cena (ale adekvátní kvalitě)
– nemá pásek na stažení manžety

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one