Přilba nejen do města

Vyzkoušeli jsme univerzální přilbu Nexelo City, která se dá použít nejen do města, ale i pro sport nebo na výlety.

U dnešních přileb už na první pohled ani nepoznáme, jestli jde o dražší nebo levnější model. Stejně tak už nejsou na první pohled jasně rozpoznatelné (až na výjimky) signifikantní znaky jednotlivých výrobců – vzájemná inspirace a kreativní vibrace fungují v oboru všemi směry. Současně také do nižších cenových úrovní propadávají postupy, technologie a detaily, které byly dříve výsadou pouze prémiových modelů. Tak jako vše, i kvalita přileb a získaná hodnota za danou cenu stále roste. Ani koncová cena přilby pod magickou tisícovku nemusí nutně znamenat, že se jedná o šunt.

NEJEN CITY

Příkladem takových produktů se zajímavým poměrem ceny a výkonu může být značka Nexelo z porfolia jihočeského distributora a významného dovozce Cyklošvec Písek. Přilba Nexelo City sází na běžného uživatele, ale nemusí tomu tak být vždycky, především díky povedenému designu a zpracování. Výrobce ji pojmenoval City, jelikož jde o lehký, vzhledově minimalistický typ, jenž je předurčen pro použití do městského prostředí. Ovšem klasická city přilba vypadá jinak, nemá třeba štítek. Tahle přilba se tedy jeví být spíš ideální ochranou pro vyjížďky všeho typu, tedy i mimo město do lehkého terén. Přilba je poměrně lehká (260 gramů ve velikosti M), takže není natolik odolná a robustní, aby se hodila třeba na krkolomné enduro tratě. Nicméně na hlavě sedí dobře. Utahovací mechanismus ovládáme pomocí kolečka na temeni hlavy, funguje naprosto bez problémů a upíná přilbu rovnoměrný tlakem po obvodu hlavy.

VERDIKT

Štítek je k přilbě přibalen zvlášť, jeho nacvaknutí ve dvou bodech je snadné a drží pevně. Kdo má opačné preference a štítek nevyužije a nepotřebuje, může bez problémů jezdit bez něj. Přilba je vyrobena in-mold technologií a skořepina má elegantní matný povrch, který můžete volit ve čtyřech barvách. Komfort zajišťuje 22 ventilačních otvorů a populární síťka proti hmyzu, která ochrání před vniknutím vosy nebo včely pod konstrukci přilby do vlasů. Uvnitř je přilba City vybavena pohodlnými výstelkami, které se dají ještě upravit. Po utažení mechanismu na hlavě vše perfektně sedí a nekloktá ani při jízdě v drncavém terénu. Celkově jsme měli z této přilby dobrý pocit – rozhodně působí dojmem vyspělé a patřičně drahé přilby, ačkoli je to vlastně ekonomický model. Kdo nechce něco vyloženě speciálního, tak mu tato helma splní potřeby bezpečné ochrany hlavy na běžných vyjížďkách, při dojíždění do práce i lehkých MTB radovánkách. Cena: 959 Kč, více informací na www.cyklosvec.cz.

PRO:

  • vynikající poměr cena / výkon
  • pěkné a kvalitní zpracování

PROTI:

  • absence reflexních prvků

 

Text a foto: Mike Koukal

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

Mitsubishi Motors

https://www.mitsubishi-motors.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one