Elektrické novinky Canyon stručně a jasně

Hned tři nové modely elektrokol a dvě značky pohonů má na letošní sezonu nachystán německý Canyon!

Měli jsme možnost vidět, osahat si a také na toskánských trailech pořádně vyzkoušet několik novinek, které na letošní sezonu nachystal německý Canyon. Oblíbená značka je velkým inovátorem a nabízí nejen klasická kola, ale také e-biky. A to s motory Bosch i Shimano, ve špičkovém designu, perfektním zpracování a jen těžko překonatelném a velmi výhodném poměru ceny a výkonu. Co tu máme na sezonu 2023?

 

Canyon Strive:ON

Enduro závodění na elektrokolech je dynamicky rozvíjející se disciplína. Ví to pochopitelně i Canyon, jenž odtajnil novinku Strive:ON! Jde o enduro e-bike s karbonovým rámem a se zdvihy 170/160 mm. Vybírat si můžete z pohonů Bosch Performance Line CX či CX Race a baterií s kapacitou 625 nebo 750 Wh.

Na vývoji nového modelu se podílel i samotný legendární jezdec Fabien Barel. S novým modelem jsme se seznámili v Itálii, a tak se můžete v novém čísle našeho časopisu těšit na článek s prvními pocity z jízdy a mnoha zajímavostmi a špeky!

 

 

Canyon Torque:ON

Zábava nahoru i dolů, to vše v sobě skrývá nový Canyon Torque:ON! Někteří ho nazývají „shuttle bike“, ale pro nás je to čistokrevný super-enduro e-bike se zdvihy karbonového rámu 180/180 mm. Využít potenciálu zdvihu bude chtít trochu kuráže a sjezdových dovedností, nicméně při jízdě do kopce vám energii přidá pohonná jednotka Shimano EP801. Věřte tomu, že bude chvíli trvat, než vyčerpáte sebe a baterii s kapacitou 900 nebo 720 Wh.

Umístění tlumiče na spodní rámové trubce vneslo návrhářům prostor k fantazii v horních partiích rámu, kde naleznete důmyslně integrovanou lahev, přesně padnoucí do horní rámové trubky! To a mnohem více se dozvíte v připravovaném novém čísle našeho časopisu!

 

 

Canyon Grand Canyon:ON

Máme tu také novinku Grand Canyon:ON! V nejvíce frekventované kategorii elektrokol nabízí model s pevným hliníkovým rámem a nově také pohonnou jednotku Bosch Performance Line CX Smart System. Objevit kouzlo elektrocyklistiky můžete s modelem ve čtyřech specifikacích, na výběr máte baterie s kapacitou 625 nebo 750 Wh.

U vrcholné verze nechybí systém Bosch ABS kombinovaný s brzdami Magura. Na rámu najdete mimo jiné možnost montáže doplňků v podobě blatníků, nosiče či stojánku. Více o tomto komplexním modelu pro širokou skupinu e-bikerů se dozvíte v připravovaném dalším vydání našeho časopisu!

 

Text a foto: Marek Bělovský, Bikestock.cz (autor je spolupracovníkem redakce)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one