Elektrické novinky Canyon stručně a jasně

Hned tři nové modely elektrokol a dvě značky pohonů má na letošní sezonu nachystán německý Canyon!

Měli jsme možnost vidět, osahat si a také na toskánských trailech pořádně vyzkoušet několik novinek, které na letošní sezonu nachystal německý Canyon. Oblíbená značka je velkým inovátorem a nabízí nejen klasická kola, ale také e-biky. A to s motory Bosch i Shimano, ve špičkovém designu, perfektním zpracování a jen těžko překonatelném a velmi výhodném poměru ceny a výkonu. Co tu máme na sezonu 2023?

 

Canyon Strive:ON

Enduro závodění na elektrokolech je dynamicky rozvíjející se disciplína. Ví to pochopitelně i Canyon, jenž odtajnil novinku Strive:ON! Jde o enduro e-bike s karbonovým rámem a se zdvihy 170/160 mm. Vybírat si můžete z pohonů Bosch Performance Line CX či CX Race a baterií s kapacitou 625 nebo 750 Wh.

Na vývoji nového modelu se podílel i samotný legendární jezdec Fabien Barel. S novým modelem jsme se seznámili v Itálii, a tak se můžete v novém čísle našeho časopisu těšit na článek s prvními pocity z jízdy a mnoha zajímavostmi a špeky!

 

 

Canyon Torque:ON

Zábava nahoru i dolů, to vše v sobě skrývá nový Canyon Torque:ON! Někteří ho nazývají „shuttle bike“, ale pro nás je to čistokrevný super-enduro e-bike se zdvihy karbonového rámu 180/180 mm. Využít potenciálu zdvihu bude chtít trochu kuráže a sjezdových dovedností, nicméně při jízdě do kopce vám energii přidá pohonná jednotka Shimano EP801. Věřte tomu, že bude chvíli trvat, než vyčerpáte sebe a baterii s kapacitou 900 nebo 720 Wh.

Umístění tlumiče na spodní rámové trubce vneslo návrhářům prostor k fantazii v horních partiích rámu, kde naleznete důmyslně integrovanou lahev, přesně padnoucí do horní rámové trubky! To a mnohem více se dozvíte v připravovaném novém čísle našeho časopisu!

 

 

Canyon Grand Canyon:ON

Máme tu také novinku Grand Canyon:ON! V nejvíce frekventované kategorii elektrokol nabízí model s pevným hliníkovým rámem a nově také pohonnou jednotku Bosch Performance Line CX Smart System. Objevit kouzlo elektrocyklistiky můžete s modelem ve čtyřech specifikacích, na výběr máte baterie s kapacitou 625 nebo 750 Wh.

U vrcholné verze nechybí systém Bosch ABS kombinovaný s brzdami Magura. Na rámu najdete mimo jiné možnost montáže doplňků v podobě blatníků, nosiče či stojánku. Více o tomto komplexním modelu pro širokou skupinu e-bikerů se dozvíte v připravovaném dalším vydání našeho časopisu!

 

Text a foto: Marek Bělovský, Bikestock.cz (autor je spolupracovníkem redakce)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one