Náklad pod sedlem

Vyzkoušeli jsme brašnu Nexelo Supreme Microcargo.

Někdo dává před batohem či ledvinkou přednost brašnám upnutým k rámu, řídítkům nebo sedlu elektrokola. Je to logické – proč zatěžovat záda nebo trup nákladem, který může s klidem pojmout třeba větší podsedlová brašna, bezpečně fixovaná ke kolu? Písecká firma Cyklošvec je distributorem mnoha značek a také pečuje o svou vlastní. Pod názvem Nexelo vypracovala celou škálu doplňků a komponentů, které jsou užitečnými a praktickými pomocníky a dokážou dobře posloužit.

K vyzkoušení jsme dostali podsedlovou brašnu Nexelo Supreme Microcargo. Už z názvu vyplývá, že její ambice nekončí u absorpce náhradní duše, montpák a případně drobného nářadí a lepicí sady, ale může v ní převézt více drobností. Jak jsme zjistili, tak nejenom drobností, ale vejde se do ní třeba i celá nabíječka e-biku.

ZPRACOVÁNÍ

Brašna je vyrobena z polyesteru řady 600D kombinovaného s PVC. Díky tomu dobře drží tvar, je odolná proti promáčknutí a odření a také má zvýšenou voděodolnost. Všité prvky z reflexního materiálu 3M se starají o dobrou viditelnost a tedy také o pasivní bezpečnost e-bikera v provozu za snížené viditelnosti.

Brašna se uchycuje k ližinám sedla pomocí pásků na suchý zip a stejnou metodou ji upevníme také k sedlové trubce. Součástí brašny je kapsa na lahev s pitím. Tu je možné zajistit proti uvolnění ještě stahovací gumou. Samotná brašna se uzavírá zipem a její vnitřní prostor je dobře přístupný.

Rozměry brašny jsou 24 x 9,5 x 7 centimetrů, hmotnost prázdné brašny je 88 gramů a dodává se v šedé barvě. Cena je 439 Kč, více informací u distributora na www.cyklosvec.cz.

VERDIKT

Montáž brašny je snadná a nabízí poměrně značnou variabilitu upnutí na různé typy elektrokol. Kromě umístění duše a drobného nářadí nás hned zajímalo, zda její útroby pojmou také nabíječku. U elektrického gravelu 4EVER nebyl problém vsunout do brašny celou subtilní nabíječku k zadnímu pohonu FSA. Stejně tak se dovnitř vešla drobnější dvouampérová nabíječka Bosch, když jsme vyjeli na jiném stroji. Vnější kapsu s gumovým zdrhovadlem jsme nepoužili na lahev, jak doporučuje výrobce, nýbrž na pumpičku. Tím si každý dokáže představit variabilitu a různé možnosti naplnění brašny. Pozitivně hodnotíme důkladné vyztužení PVC materiálem na spodní části, kam dopadají případné nečistoty od zadního kola při průjezdu blátem nebo vodou.

 

PRO:

-vynikající poměr ceny a výkonu

-prostornost a variabilita

PROTI:

-kvůli velikosti vhodné pouze pro určitý typ elektrokol (nevhodné pro teleskopické sedlovky)

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one