RackTime Talis Plus a dvojnásobek prostoru

Značka RackTime patří pod renomovaného německého výrobce nosičů a systémů na uchycení nákladu na jízdní kolo tubus carrier systems GmbH z Münsteru. A do vínku dostala stejnou preciznost a nároky na nejvyšší kvalitu produktů pro cyklisty.

Nabídka RackTimu zahrnuje jednak nosiče a jednak také škálu brašen, košíků a přepravních systémů. Společné jim je jediné, a sice vlastní a jedinečný upínací, respektive zacvakávací systém SnapIt. Je natolik důmyslný, že tento patent používají desítky světových výrobců kol a elektrokol a vybavují svoje modely právě těmito stojany a držáky, z našich firem je to například 4Ever. V redakci jsme na testování brašny Talis Plus používali krosové e-biky Specialized a KTM.

SEN CYKLOTURISTY

Tento model jsme dostali v modro-šedém provedení, které je v podstatě univerzální a uspokojí estetiku e-bikerek i e-bikerů (existují ještě varianty černo-šedá a žluto-šedá). Brašna je vyrobena z odolné textilie kombinované s nylonem, zipy a reflexními prvky. Má jeden velký otevírací prostor, uvnitř kterého jsou dvě síťované přihrádky a jedna kapsa na zip na cennosti. Boky, víko a dno jsou vyztužené a zespodu má již předinstalován plastový adaptér se zacvakávacím mechanismem SnapIt pro jednoduché vsazení do příslušného kompatibilního nosiče s označením RackTime. Na boku má dvě kapsy na zip, vzadu je našitý reflexní proužek a další kapsa na zip, a pokud odhalíte kapsičku na suchý zip, můžete z prostoru pod víkem brašny vytáhnout pláštěnkový obal, jenž brašnu ochrání před vodou v případě nepřízně počasí. Při rozepnutí spodního horizontálního zipu po celém obvodu lze brašnu roztáhnout směrem nahoru a rázem přidat objem dalších tří litrů – proto je v názvu prašny ono Plus A to není vše: Jestliže rozepnete boční kapsy, tak z nich vypadnou integrované polyesterové boční kapsy, z nichž každá má objem dva litry. To znamená, že k základnímu objemu hlavního prostoru 8 litrů můžete přidat 3 litry otevřením a extenzí prostoru směrem nahoru a pak ještě do každé boční kapsy nacpat dohromady 4 litry objemu (ale pouze s jedním kilogramem váhy na každé straně, takže počítejte spíše s lehčími předměty, jako je třeba oblečení). Suma sumárum jsme na 15 litrech (a doporučené maximální hmotnosti nákladu 10 kg) a sen každého e-bikového cykloturisty se nyní zhmotňuje právě v tomto výrobku! Hmotnost samotné brašny i s adaptérem SnapIt je 900 gramů, na délku brašna měří asi 38 centimetrů a v zadní části je jak vysoká, tak široká, a to zhruba 25 cm.

VERDIKT

Dvojnásobek prostoru zní jako nějaký laciný reklamní slogan, ale když k 8 litrům přidáte 7, je to skoro pravda. Výborně přístupná hlavní kapsa umožní převoz široké škály věcí a hodí se jak na výlety nebo nákupy, tak třeba pro dojíždění do práce, když si s sebou chcete vzít rezervní oblečení. Do vnitřní kapsy dáte mobil a peněženku, do přihrádek kapesníky, světlo nebo klíče. Obvodové zipy se snadno ovládají a jediné, co bychom jim vytkli, je fakt, že nemají gumovou koncovku a jemně cinkají. Praktický je i ramenní popruh, který snadno nacvaknete karabinami a odejdete od kola s brašnou přes rameno. Postranní brašny jsme využili jednak na převoz delších a křehčích věcí, jednak třeba mokrých plavek při cestě z koupaliště. Manipulace se systémem RackTime je intuitivní a jednoduchá, brašna se nasune do nosiče a je pevně uložena na čtyřech plastových čepech, vše zajišťuje subtilní a skoro neviditelná plastová pojistka s pružinou. Jedná se o prémiový výrobek pro všechny, kteří chtějí dlouhou životnost a stálou a kvalitní funkci. Cena brašny je 2490 Kč, více informací u distributora www.azub.cz.

PRO:

  • možnost zvětšení objemu
  • kvalitní materiály a promyšlená konstrukce
  • možnost nošení na rameni

PROTI:

  • kromě vyšší ceny jsme nenalezli
Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one