Trojúhelník Brooks na všechno

Britská značka Brooks je v cyklistice legendou a pojmem. Ačkoli své jméno vybudovala zejména na klasických kožených sedlech (vyrábí je už od roku druhé poloviny devatenáctého století a svého času patřila k největším producentům kožených sedel na světě!), do nabídky zařazuje i moderní materiály a naslouchá trendům.

Mimo kožená sedla, gripy nebo omotávky přišla také s modely batohů a brašen na kolo, ať už jsou na řídítka, do rámu anebo pod sedlo. Se zájmem sledujeme, jak se výrobní program této původně tradiční anglické manufaktury, co kdysi z koňských sedel rozšířila výrobu i na cyklistická sedla, překlopil do dnešní moderny. Najednou tu máme pestrou nabídku a de facto turisticko-bikepackingový program (označený jako Brooks Scape), ze kterého si vyberou nejen milovníci stylu a tradice anebo příznivci dobrodružných výprav a cestování, ale třeba i majitelé elektrokol, kteří chtějí nějaký neokoukaný a funkční doplněk.

JEN PRO TENKÉ TRUBKY

Celorámová brašna Brooks Scape Full Frame Bag nabízí úložný prostor s objemem skoro devět litrů. Je navržena pro milovníky bikepackingu, na celodenní výlet anebo dojíždění do práce na silničním kole nebo gravelu – pochopitelně i v elektrické podobě s pohonem, jako tomu je v našem případě. Elektrických gravelů přibývá, a jestliže se jedná o modely se subtilnější spodní trubkou (a s integrovanou menší baterií, jako je tomu u našeho modelu 4EVER Engrave), jsou s tím spojeny motory typu Fazua, FSA, Mahle nebo Ebikemotion, které nijak neubírají místo v rámovém trojúhelníku. V tom případě je možné do rámu upevnit právě tuto speciální brašnu. Díky použitému nepromokavému materiálu Polyester 600D Two Tone a plně svařované konstrukci poskytuje uloženým věcem dokonalou ochranu za každého počasí. Má jednu vnitřní kapsu na zip na drobnosti, potom hlavní komoru s dlouhým zipem překrytým kvůli ochraně před deštěm a rovněž jednu vnější a snadno přístupnou boční malou kapsu na vodotěsný KCC zip (jenž má i reflexními prvky).

VERDIKT

Brašnu ve stylové „britské královské zelené“ jsme rozbalili a uvnitř našli popruhy na suchý zip, pomocí kterých jde brašna snadno uchytit do konvenčního tvaru rámu silničního, gravelového kola či elektrokola. Snadno přístupný hlavní prostor pojme v pohodě složenou bundu nebo pláštěnku, lahev s vodou, brašničku s nářadím, svačinu nebo cokoli dalšího – pouze dbejte na pečlivé uspořádání a doporučenou nosnost tří kilogramů. Brašna za jízdy nikde nepřekáží ani nevystupuje, natož aby rušila při pohybu nebo se dotýkala jezdcových nohou. Šíře šesti centimetrů dokonale zapadla do našeho rámu s mírně zploštělou horní trubkou. Pokud by se montovala na silniční rám z tenkých ocelových trubek, tak by nejspíš více vynikla a měla přesah do stran. Po zkušenostech s montáží na náš rám bychom si dovolili navrhnout upgrade a dodání jednoho delšího pásků pro pevnější obepnutí spodní trubky (v našem případě to bylo kvůli krátkému pásku nedostatečné spojení). Přeci jen po rozdrncané polní cestě či dlažbě ve městě má člověk tendenci fixaci nákladu ještě pojistit. Jinak je ale radost tuto stylovou brašnu používat!

Cena je 3090 Kč a více informací najdete u distributora Azub zde.

PRO:

  • dobrá ergonomie
  • pojme hodně věcí a ochrání před vodou
  • design a styl

PROTI:

  • vyšší cena
  • chybí delší pásek pro uchycení k trubce většího průměru

 

Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one