Elektrokolo Galaxy Spacelab 29 – Teréňák se středovým pohonem

Značka Galaxy se zabývá střední a nižší třídou bicyklů, v této kategorií dokáže nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Galaxy jsou kola osazena cenově přijatelnými, ovšem vždy značkovými komponenty, poskládanými na kvalitních rámech. Stejnou cestou jako u klasických bicyklů se ubírají také elektrokola.

Galaxy se postupně začíná rozrůstat i v tomto segmentu, i zde se snaží zachovat tradiční kvalitu a nízkou cenu. Kolekce 2018 obsahuje pouze městská a treková elektrokola se zadním pohonem a baterií v nosiči. Ovšem modelová řada 2019 výrazně posílila o další zajímavé stroje, nejvýraznější z nich je ryze terénní ebike Spacelab se středovým pohonem.

Galaxy patří pod společnost CykloŠvec a ta se mimo jiné zabývá dovozem a distribucí mnoha světových značek, to má vliv i na vývoj vlastní značky kol. Partnerství se společností Totem, která vyrábí výhradně elektrokola, přineslo ovoce i značce Galaxy. Již delší čas jsou elektrokola připravována ve spolupráci s touto značkou. Nelze si tak nevšimnout, že Spacelab má podobně koncipovaný rám jako doposud vyráběné horské elektrokolo Totem Eagle. Je u něj shodné výrazné prohnutí horní trubky, umístění vzpěr zadní stavby atd. Eagle je a byl velmi žádaný a je tedy na co navazovat.

Při bližším srovnání jsou ale hned patrné velké rozdíly. Galaxy má již výrazněji integrovanou baterii, speciální delší typ je vložen po celé délce spodní rámové trubky. Ta má také zajímavý profil, nejnápadnější je výrazné zpevnění vepředu, kdy spodní rámová trubka, nebo spíše hranol, obepíná hlavou trubku na každé straně. Horní trubka tak navazuje trochu dále, než je to obvyklé. Rám je s takovouto konstrukcí dalo by se říct nezničitelný. Robustní trubky rámu jsou z hliníkové slitiny řady 6061.

Esovitě prohnutá horní trubka má výrazný sloping. Vyšší oblast řídítek zlepšuje komfort a ovládání. Především ve sjezdech je stroj tak lépe řiditelný, na dlouhých cestách nám zase vzpřímenější jízdní pozice bude přinášet méně únavy. Kolo bude zatím dodáváno v devatenácti palcové velikosti, s devětadvaceti palcovými koly. Standardně bude vybaveno odpruženou vidlicí SR Suntour XCM 29 HLO. Páčka blokace se nachází na pravé noze vidlice. Náboje, devíti rychlostní řazení, kotoučové brzdy, vše je svěřeno značce Shimano. Cena ebiku je stanovena na 39 990 Kč. Je již dostupný ve všech velikostech a zakoupit si ho můžete v prodejnách značky, nebo přímo u Cyklo Čvec Písek.

 

SPACELAB JE PRVNÍM HORSKÝM ELEKTROKOLEM GALAXY A TAKÉ PRVNÍM S POKROČILÝM STŘEDOVÝM MOTOREM. JIŽ DESIGN NAPOVÍDÁ, ŽE JDE O MIMOŘÁDNÉ KOLO V HISTORII ZNAČKY.

 

Převládá decentní matná černá barva se žlutými prvky. V duchu současných trendů je baterie integrovaná v rámu, vidět je jen její malá část. Její kapacita je slušných 14.5 Ah. Motor je pootočený rovnoběžně ze spodní trubkou a jelikož má docela kompaktní tvar a není velký, Spacelab nedělá na první pohled dojem elektrokola. Navíc černá barva vše vzhledově sjednocuje a zmenšuje.

Středový pohon Dapu není zas tak známý, ale má ho v katalozích 2019 více výrobců kol. Dapu je japonská společnost, která existuje od roku 2004. Výroba je sice soustředěna v Číně, stejně jako u jiných značek, ale Dapu si zakládá hodně na preciznosti. Motory jsou pověstné vyššími kroutícími momenty, nízkým zahříváním atd. Proto i nábojové motory Dapu využívají výrobci bicyklů ze 40 států.

 

DAPU NYNÍ NABÍZÍ NOVOU GENERACI KOMPAKTNÍHO STŘEDOVÉHO MOTORU S OZNAČENÍM MD250S A TA JE PRÁVĚ UMÍSTĚNA V RÁMU GALAXY SPACELAB. TEN JE SCHOPEN MAXIMÁLNÍHO TOČIVÉHO MOMENTU AŽ 80 NM S VÍCE JAK OSMDESÁTI PROCENTNÍ ÚČINNOSTÍ !

 

Jde o kvalitní a přes to velmi cenově dostupnou alternativu středového pohonu. Torzní sensor je integrován do těla motoru, takže nehrozí, že by vás tenhle drobek na slovo neposlouchal. Hmotnost motoru je sympatických 3,5 kg. Vše se ovládá pomocí tlačítek a LCD panelu na řídítkách. Multifunkční displej je podsvícen a odolný proti dešti. Nechybí ani funkce walk.  Galaxy Spacelab je již v prodeji za 39 990 Kč a zakoupit si ho můžete zde.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.
LASOUL

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one