V Berouně se nabízí stovka sdílených elektrokol

Ode dneška si mohou zájemci v Berouně zapůjčit jedno ze stovky sdílených elektrokol. Kola provozuje společnost Nextbike. Kolo je třeba po zapůjčení uložit do jednoho z patnácti stojanů.

Celý projekt připravila Nadace Tipsport ve spolupráci s radnicí Města Beroun. Nadace, která celý project financuje, navíc hradí prvních patnáct minut provozu z každé započaté jízdy elektrokola, a to až do roku 2024. „Sdílená kola zavádějí mnohá evropská města, aby ulevila přetíženým silnicím a pomohla svým obyvatelům. Jsem moc rád, že se nám povedlo přinést do Berouna a jeho okolí projekt sdílených elektrokol, která usnadní a zrychlí pohyb po městě,“ říká generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Půjčení elektrokola není složité. Zájemce si stáhne do mobilního telefonu aplikaci Nextbike (www.nextbikeczech.cz) a účet aktivuje ověřením platební karty. „Při půjčení si v aplikaci zvolíte možnost ‚Půjčit kolo‘ a naskenujete QR kód na kole. Tím se kolo odemkne a můžete vyrazit,“ popisuje ředitel společnosti Nextbike Tomáš Karpov. Po jízdě odstaví uživatel kolo do některého z 15 dobíjecích stojanů a stáhne páčku nad zadním kolem dolů. Tím se výpůjčka automaticky ukončí.

Deset z 15 dobíjecích stanic vyrostlo přímo v Berouně. Lidé je najdou například u Rehabilitační nemocnice, u Pražské brány, naproti koupališti na Velkém sídlišti, u autobusového a vlakového nádraží nebo na Plzeňské ulici poblíž obchodní zóny. Pět dobíjecích stojanů je v sousedním Králově Dvoře, Hýskově a Tetíně.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one