V prodejně Cyklošvec Písek si vybere každý!

Nový obchod s koly a elektrokoly a výstavní showroom firmy Cyklošvec Písek.

V jihočeském Písku se nachází sídlo firmy Cyklošvec s.r.o. Je zde jak zavedená prodejna, tak současně velkoobchodní sklad této firmy spojený s distribucí dovážených značek a také servisním centrem pro odpružené vidlice a tlumiče FOX nebo Marzocchi. Nedávno zde ale udělali kus práce a na prostranství před hlavní budovou v písecké obchodní zóně stojí téměř ještě novotou vonící bike shop! Ten je moderní a všestranně zaměřenou cyklistickou prodejnou se servisem. Současně plní funkci reprezentativního showroomu všech značek, které firma Cyklošvec distribuuje na českém trhu. Nahradil původní prodejní prostory uvnitř samotného sídla firmy a zvedl laťku kvality prodejních služeb opět o něco výš.

MALO I VELKOOBCHOD

Zatímco kolega se věnuje obrazové dokumentaci a natáčení videa, usedám ke krátkému rozhovoru s jednatelem a majitelem firmy Karlem Švecem. Je to celoživotní cyklista, nadšený pořadatel závodů a mecenáš sportovců, ale především zkušený obchodník. Společně se svým bratrem Liborem a za přispění týmu spolupracovníků postupně vybudoval síť čtyř kamenných prodejen (kromě sídla firmy je to Vlašim, České Budějovice a centrum Písku) a rovněž velkoobchod a zastoupení mnoha značek kol, komponentů a doplňků. Z nejznámějších jmenujme Stevens, Fox, Galaxy, Catlike, Kenda, KMC, Deda, Rodi, Nexelo, United, Tannus a další (vše najdete na webu firmy).

První prodejna vznikla ve Vlašimi a později přibývaly další. Společně s maloobchodem se rozjížděla také distribuční činnost, zastupování značek a velkoobchod. V tomto segmentu patří firma ke klíčovým distributorům do maloobchodních prodejen v Česku. O rozvoz zboží a nabízení novinek se starají čtyři dealeři v Čechách a na Moravě, jeden má na starosti ještě i slovenský trh. Vlajkovou lodí a prestižním artiklem v komponentech jsou už roky odpružené vidlice a tlumiče amerického výrobce Fox. Pro servis a reklamace značek Fox a Marzocchi funguje v Písku také moderní a dobře vybavené servisní centrum. Dlouhodobé a dobré vztahy má firma rovněž s dalšími značkami ve svém portfoliu a především s výrobcem kol a elektrokol Stevens. O tyto německé stroje je velký zájem, neboť jsou kvalitně vyrobeny a dobře pokrývají několik různých kategorií – od závodních strojů přes elektrokola až po městské bicykly. Chybějící nabídku v elektrokolech firma pokrývá kvalitní značkou Totem od českého výrobce. V nižších cenových hladinách je sortiment doplněn ještě další vlastní značkou elektrokol a kol Galaxy a také levnějšími brandy jízdních kol United a Visitor pro pokrytí sortimentu v dětských a rekreačně-sportovních kolech.

CO LIDÉ CHTĚJÍ

Představením velkoobchodní činnosti firmy Cyklošvec vlastně popisujeme i sortiment nového showroomu nebo chcete-li kamenné prodejny v Písku. Ta je, stejně jako další prodejna v centru Písku a obchody ve Vlašimi a Českých Budějovicích, autonomní jednotkou nezávislou na velkoobchodní činnosti. Jak Karel Švec připouští, občas je náročné vše zvládnout a přepínat z jednoho prodejního segmentu do druhého, ale daří se to díky zkušenostem a také týmu kvalitních zaměstnanců. A navíc se všechny nové poznatky i zpětná vazba z maloobchodního trhu vždy projeví ve velkoobchodní činnosti a rozhodnutích týkajících se distribuce jednotlivých značek. „Je pro nás dobré a velmi cenné vědět, co zákazníci chtějí, co jim chybí a jaká je mezi lidmi nálada a chuť nakupovat,“ říká k tomu Karel Švec.

MÁLEM SE NESTAVĚLO!

Nový obchod původně plánovali propojit s objektem hlavního sídla firmy a kancelářemi, ale během přípravy stavby zjistili, že zákazníky by tím vlastně připravili o přirozený průchod z parkoviště vedle supermarketu. Takže chodník je zachován a spolu s ním plní stejnou funkci i průchod obchodem, protože objekt má dva vchody. „Možná, že prodavači časem přimějí kolemjdoucí obyvatele Písku, aby využívali krytý průchod obchodem a pokaždé zde něco zakoupili,“ zamyslíme se nahlas, a Karel Švec se vtipné poznámce zasměje. Pak ale s vážnou tváří přibližuje okolnosti výstavby projektu. Nejprve jej totiž kvůli covidu úplně pozastavili, neboť na začátku roku 2020 nikdo netušil, jak se pandemie vyvine a jaký dopad na obor kol a elektrokol bude mít. „Vše jsme stopli a nechtěli riskovat. A potom se najednou, i v době lockdownu, začalo masivně prodávat. Zákazníci chtěli kola, elektrokola – prostě vše, co bylo skladem. Tak jsme si řekli, že to tedy postavíme. Ale mezitím ovšem vznikl problém s dodavateli, nebyly firmy, nebyli lidi a museli jsme vše shánět nanovo,“ vzpomíná Karel Švec. Dokončení tedy bylo ve skluzu oproti původnímu termínu, ale nakonec se prodejnu povedlo otevřít na konci léta 2021.

PROHLÍDKA SHOPU

To už se nacházíme přímo v obchodě a následuje prohlídka kompletního sortimentu. Bereme jednu značku po druhé a hlavní na pořadu jsou kola a zejména elektrokola. Prim hraje Stevens, potom Totem, Galaxy, United a najdeme tu také elektrokola značky Crussis a Lectron. „Děláme maximum pro to, abychom byli na sezonu zásobeni,“ doplňuje majitel firmy Cyklošvec.

Vnitřní prostory nového píseckého obchodu jsou velkorysé nejen pro vystavení nabídky elektrických či klasických kol, ale také přileb, oblečení, obuvi a dalších doplňků, komponentů a příslušenství pro různé druhy jízdních kol. Za všechny jmenujme také hodně rostoucí vlastní značku dílů a doplňků Nexelo, jehož výrobu firma zařizuje na Tchaj-wanu. Přirozenými místy pro koncentraci zákazníků v prostoru prodejny je jednak pult s pokladnou i množstvím doplňků a příslušenství všude kolem. Na protější straně najdeme zase chloubu obchodu: opticky velkoryse otevřený a prosvětlený servis. U pultu s příjmem oprav si zákazník může pohodlně vypít kávu a dívat se po očku mechanikovi pod prsty. Zdejším servisákům nechybí ani montážní stojan Park Tool pro elektrokola. E-biků zde prochází za den víc než dost, takže je tento moderní doplněk servisu stále v permanenci a usnadňuje manipulaci s těžkými stroji. Hlavní činností servisu je jednak sestavování a seřizování nových kol a potom také opravy všeho druhu. S výjimkou náročnější údržby a repase odpružení, na což je specializované pracoviště i potřebné nářadí a přípravky v hlavní budově a sídle firmy (čtěte zde). „Do budoucna plánujeme ještě zprovoznit další servis nahoře, v části hlavní budovy. Ten by sloužil k lehkým opravám a přípravě nových kol a elektrokol. Do toho jsme museli pronajmout další externí sklad v Písku, protože se stále nemůžeme vejít,“ říká Karel Švec. V souvislosti s rozšířením servisu a otevřením nové prodejny se tým rozrostl o další tři pracovníky.

Firma se stále angažuje ve sponzoringu sportu, konkrétně cyklokrosu, závodů na horských kolech a také v silničním týmu. Jmenovitě to je zviditelnění na pohárových závodech i během televizních přenosů, pořádání maratonů Galaxy Stevens série a také partnerství se silničním týmem Favorit Brno a cyklokrosaři celku Expres CZ – Tufo Team Kolín. Jezdci z těchto mančaftů závodí na speciálních strojích značky Stevens.

ZBOŽÍ JE DOSTUPNÉ

Na prahu nové sezony v Písku věří, že výpadky v dodávkách dílů, komponentů anebo celých kol už dávno pominuly a že zákazníci si do prodejny najdou cestu s tím, jak skončí zima. Navzdory energetické krizi a inflaci, které trochu ochladily nákupní horečku předchozího roku po pandemii, kdy byl hlad po zboží obrovský. V Písku si vybere každý do nejlepší kolo, elektrokolo anebo jakýkoli chybějící komponent či doplněk.  Zakladatel firmy Karel Švec se pro spokojenost cyklistů snaží tradičně udělat úplné maximum!

Video z prodejny Cyklošvec v Písku najdete na našem videokanálu YouTube.

Foto a video: Ondra Šenk

 

Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one