Za historií i do skal

Další díl naší rubriky Na e-biku krajinou zavedl čtenáře do krásné přírodní rezervace s názvem Toulovcovy Maštale na území východočeského regionu, konkrétně na Svitavsku a Chrudimsku. Lokalita se nachází mezi obcemi Proseč, Zderaz, Nové Hrady, Jarošov a Budislav.

Fotograf Ondřej Grund zde byl už poněkolikáté a zamiloval zdejší krajinu plnou pískovcových skal, borových lesů, potůčků a vodopádů. Celý článek najdete v aktuálním vydání Electric Bike Action 2/2020 https://www.electricbikeaction.cz/predplatne, níže přinášíme kompletní fotogalerii z výletu.

Testovaný e-bike: Whyte E-150 S, tedy trailové elektrokolo se zdvihem 150 mm, jak napovídá jeho název. Jedná se o první elektrokolo do terénu od jinak kultovní britské značky Whyte bikes. O pohon se stará motor Bosch CX nejnovější generace a energii mu dodává 625Wh baterie integrovaná do spodní rámové trubky. Whyte je ovšem velmi originální a pro dosažení optimálního těžiště pootočil motor pod úhlem 45° a hlavní rámovou trubku s baterií umístil před pohonnou jednotku. Baterie je tedy uchycena extrémně nízko a tlačí těžiště k zemi, v případě potřeby se vyjímá spodem z výše jmenované trubky, která je díky tomu velice pevná, neboť není oslabena žádnou plastovou výplní nebo bočním vybráním. Cena kola na českém trhu je 142 990 Kč a v klidu si ho můžete přijet vyzkoušet a spolu s dalšími doplňky koupit v showroomu dovozce v Novém Jičíně (více informací na www.whyte.cz).

Play Video
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one