Michelin ukázal nový motor pro městská elektrokola

Již více než sto let dodává obutí na vše, co brázdí silnice i terén. Od nákladních automobilů až po elektrokola, francouzský Michelin je ve svém oboru pojem, kterému se jen málokdo vyrovná. Že společnost s buclatým panáčkem ve znaku dnes již nemá čím překvapit? Opak je pravdou! Příkladem budiž nový elektropohon pro městská elektrokola nazvaný jednoduše E-Drive.

Elektropohon Michelin, o kterém se mezi zasvěcenými šuškalo již od konce března, je velmi jednoduchý, zároveň však do detailu propracovaný. Ve své podstatě se jedná o moderní přestavbovou sadu, s jejíž pomocí předěláte kterékoliv jízdní kolo v elektrokolo během několika minut. Kompaktní motorový systém, který obsahuje také baterii, je přichycen v zadním nosiči a jako takový jej lze snadno a rychle nainstalovat na téměř jakékoliv jízdní kolo. Systém stojí na principu trakčního válce, který přichází do styku s pneumatikou zadního zapleteného kola a tím jej uvádí v pohyb.

Novinka, která je volně inspirována pohonným systémem francouzské značky Solex, je výsledkem bezmála tříletého vývojového cyklu. Výsledkem je elektropohon s hmotností pouhých tří kilogramů a dvou set gramů, který nabídne dojezd až padesát kilometrů na jedno nabití při maximální rychlosti pětadvacet kilometrů za hodinu. Doba nabíjení činí přibližně čtyři hodiny, systém je možné ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu.

Elektropohon Michelin je již nyní k dostání na elektrokolech francouzské společnosti Wayscral, která se na vývoji celého systému sama přímo podílela. Městský model s hmotností pouhých osmnáct kilogramů je k dostání v pánském i dámském provedení za více než atraktivní cenu jeden tisíc euro. Další informace hledejte na internetových stránkách www.michelin.com a www.wayscral.com.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one