Cube Store v Karlových Varech

Magické a numerologicky zajímavé datumy jsou nakloněny vzniku nových, mimořádných projektů a také význačných událostí. Datum 22. 2. 2022 se do historie domácího cyklistického byznysu zapíše otevřením prvního monobrandového obchodu Cube Store v Karlových Varech.

Prodejnu se širokou nabídkou kol, elektrokol a příslušenství jedné z nejvýznamnějších evropských značek otevřel zkušený a úspěšný prodejce Pavel Gašek, jenž v Karlových Varech provozuje bikeshop už od roku 2000. Pro novou prodejnu, která je reprezentativní výkladní skříní sortimentu značky Cube, byly vybrány nebytové prostory na adrese Západní 1417/4 v karlovarské městské části Tuhnice. Ve zrekonstruované bývalé restauraci s tanečním sálem vznikla díky propojení s moderní a architektonicky zajímavou přístavbou nová prodejna o rozloze 450 m². Součástí komplexu je i vlastní přilehlé parkoviště pro zákazníky, kde se dají pohodlně prohlédnout a vyzkoušet kola i elektrokola a také je možné jejich bezpečné naložení do automobilů.

Oficiální otevření prodejny povedeně a vtipně uváděl herec a moderátor Marek Eben, který v Karlových Varech žije a má zkušenosti jak s klasickým kolem, tak s elektrokolem značky Cube. Jak před hosty zavtipkoval, tak obě jeho přibližovadla fungují naprosto bezchybně a je s nimi moc spokojený, jen ho občas trápí defekty duše. A jestliže bude tento problém přetrvávat, tak prý mu nezbude než konzultovat píchlou nebo prázdnou duši se svým farářem…

Majitelé obchodu, manželé Pavel a Tereza Gaškovi, přestřihli symbolickou pásku společně se zástupcem Cube panem Chrisem Archerem a také s jednateli importéra značky na český trh, kterými jsou Radoslav a Radek Krummerovi. Starší z nich Radoslav Krummer je bývalým vynikajícím závodníkem v silniční cyklistice a osobně jako mechanik pomáhal při rozjezdu značky Cube jejímu zakladateli. Otevřel pak první prodejnu s koly Cube v Karlových Varech a současně se stal zástupcem značky. V současnosti se hodlá se svojí firmou Cyklosport RIK zaměřit na podporu největších prodejců kol a elektrokol Cube a na budování sítě specializovaných obchodů Cube Store dle standardů značky osvědčených a fungujících na německém trhu.

Na slavnostní otevření byli pozváni hosté z řad bankovních ústavů, architektů, stavebních firem, představitelů města Karlovy Vary a dále zástupci médií a také další vybraní prodejci značky kol Cube z jiných části republiky. Cyklistickou atmosféru podtrhli exhibiční trialovou show mistři svého oboru, jezdci Vlastislav Kabeláč Čiháček a Martin Šimůnek.

Značka kol Cube vznikla v roce 1993 v německém městě Waldershof asi 80 kilometrů od českých hranic, kde má dodnes své sídlo. Zakladatelem značky je Marcus Pürner a prvním mechanikem, jenž měl na starosti montáž nových modelů kol Cube, byl právě Radoslav Krummer. Od prvních stovek jízdních kol stoupla produkce značky Cube na milion kol a elektrokol ročně a jedná se o největšího evropského výrobce, který je schopen obsáhnout všechny kategorie a typy klasických kol i e-biků pro kompletní škálu uživatelů. Kvůli rostoucímu zájmu o jízdní kola a elektrokola firma vybudovala před pár lety novou montážní halu a sklady ve městě Waldershof, kde se nyní vyrábí tři čtvrtiny celé produkce. Zbylá část se vyráběla v Kambodži a Bangladéši, ale vlivem pandemie Covid-19, která způsobila zásobovací a logistické potíže, se firma rozhodla přemístit i poslední zbytek produkce do Evropy. Díky tomu bude část výroby přesunuta i do nové montážní haly u Chebu, kde začne kompletace kol a elektrokol už během letošního jara. Vznikne zde až 300 nových pracovních míst.

Text: Ondřej Vysypal, foto: Mike Koukal

Webové stránky nového obchodu najdete zde: www.cube-store.cz

Více informací o prodejně přineseme v tištěném vydání našeho časopisu Electric Bike Action 1/2022.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one