Z cyklodepa u Anděla vyjeli první kurýři

V Praze vzniklo po depu na Těšíně již druhé depo, ze kterého vyjíždí kurýři na elektrokolech. Depo se nachází nedaleko od Anděla.
Cyklodepo na Florenci slaví první rok úspěšného fungování. Při té příležitosti spustila Praha s TSK Praha druhé u Anděla pod křižovatkou Městského okruhu a Plzeňské. Inovaci v pražské logistice se daří a ze strany byznysu je o ní zájem. „Spolupracujeme i s firmami, které se už na Florenc nevešly. Přibyli i úplně noví zájemci. Ze smíchovského depa vyjedou kurýři společností DoDo, WE│DO CZ, Dáme jídlo, DHL Express, PPL, Rohlík a DPD. V lednu by se měli přidat i další. Má smysl pokračovat a projekt dále rozvíjet. Cyklodepo v centru města přispívá k zefektivnění logistiky, aby zboží dorazilo vždy z co nejkratší vzdálenosti. Šetříme místo na silnicích, chodnících i vzduch, který dýcháme. Nově i na levém břehu Vltavy,“ uvedl pražský radní za Piráty Adam Sheinherr.
Kurýři na cargokolech už v Praze doručili přes 68 000 balíků a během toho našlapali okolo 30 000 kilometrů. „Teď počítáme s dvojnásobkem. Efektivní logistika je základem zdravého města. Cyklodepo prostě funguje. Mluví za to data i umístění v soutěži prestižní evropské instituce Eurocities Awards, kde Praha skončila na stupních vítězů. Roztlačili jsme sněhovou kouli moderní logistiky a rozhodně nekončíme. Naší vizí je celý systém dep. Čím více jich bude, tím lépe bude fungovat,“ konstatoval Adam Sheinerr.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Informace na našem webu jsou pro všechny zdarma, oproti tomu magazín je zpoplatněn. Můžete si ho tedy objednat pohodlně až do vaší schránky formou předplatného tištěné verze anebo do vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

E-bike od a do z

Doporučujeme

RoadCycling.cz

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

PowerBox.one

www.powerbox.one